"Kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla temmuzda başlar"

15 Haziran 2020, 00:41
Karavan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Gianluigi Baltazzi Temmuz sonunda kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla başlayacağını söyledi. Baltazzi, "Belki eylül ve sonrası birkaç gemi ülkemiz limanlarına gelebilir. Bu yıl seferler başlarsa, önümüzdeki yıl için önemli adım olur" dedi.

Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası için büyük önem taşıyan kruvaziyer turizmi ile ilgili toplantıda konuşan Karavan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Gianluigi Baltazzi, kruvaziyer devlerinin Türkiye ile Yunanistan’ı birlikte değerlendirdiğini söyledi. Kruvaziyer için bunun bir avantaj olduğunu belirten Baltazzi, “Yunanistan adaları olmadan Türkiye’nin kruvaziyerleri çekmesi çok zor, aynı şekilde bu Yunanistan için de geçerli. Destinasyon olarak Türkiye ve Yunanistan isimleri kirlenmedi. Çok zarar görmedi. Bu nedenle kruvaziyer gemilerinin birine gelmesi, diğerine de yöneleceği anlamı taşıyor” diyerek pandemi sonrasındaki normalleşmenin son ayağının kruvaziyer gemilerinin harekete geçmesi olduğunu aktardı.

Ses gazetesinden Enver Önder'in haberine göre, Baltazzi, “Süreç böyle devam ederse Temmuz sonunda kruvaziyer turizmi deneme turlarıyla başlar. Belki eylül ve sonrası birkaç gemi ülkemiz limanlarına gelebilir. Bu yıl seferler başlarsa, önümüzdeki yıl için önemli adım olur. Gelen gemiler ve müşterileri herhangi bir sorun yaşanmadan ülkemizden ayrılırsa ve bu durum müşteriye anlatılabilirse yüzbinlerce dolar değerinde olumlu reklam olur” ifadeleriyle ikinci dalganın olması halinde önümüzdeki yılın da yok sayılması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha