Konkordato süresi uzatıldı

Konkordato süresi uzatıldı
14 Ocak 2019, 15:37
Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ'nin konkordato süresi uzatıldı.

Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ'nin konkordato süresi uzatıldı. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Alkoçlar'a 15 Ekim'de verilen 3 aylık geçici mühletin 8 Ocak 2019'dan başlamak üzere 2 ay uzatılmasına karar verdi. Alkoçlar Otelcilik, toplamda 1400 yatak kapasitesine sahip Kemer, Bodrum ve Alaçatı’daki 3 otelin işletmeciliğini yapıyor.

Geçici nakit sıkıntısı

Alkoçlar Otelcilik'ten geçtiğimiz Ekim ayında mahkemeye sunulan konkordato talepli dava dilekçesinde, şirketin icra takipleri baskısı ile faaliyetlerini sürdürememe tehlikesi yaşadığı kaydedilerek, yaşanan nakit darboğazın geçici olduğu vurgulanmıştı. Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ avukatı Emre Ergenç " Başvuru ile tüm paydaşlar korunması amaçlanıyor. Bin 300 kişiye istihdam sağlayan şirketin devamlılığını sağlamak istiyoruz. Bankalar yüksek faizle dahi kredi kullandırmıyor. Bu nedenle geçici nakit sıkıntısı oluştu. Nakit akışını düzenlemek ve yeni sezona sorunsuz girebilmek için vadeli konkordato ile borçları yeniden yapılandırmayı talep ettik." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha