Kayak tatili 22 bin lira!

Kayak tatili 22 bin lira!
09 Ocak 2019, 09:49
18 Ocak'ta başlayacak yarı yıl tatiline az bir süre kala, kayak merkezlerindeki otellerde fiyatlar uçtu.

Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre, kayak otellerinin erkenden dolmasının ise birkaç sebebi bulunuyor. Bunların başında bu yıl ilginin arttığı okul gezileri geliyor. Böylece, otellerin kontenjanlarının erkenden dolduğu ve elde kalan sayılı odanın da fiyatlarının yükseldiği bildiriliyor.

Bir haftalık kar tatili 22 bin lira

Söz konusu tablo, Türkiye'nin en popüler kayak merkezlerinde net bir şekilde görülebiliyor. 21-28 Ocak tarihlerinde Uludağ'daki bir haftalık konaklama 6 bin 300 TL'den başlayıp 17 bin liraya kadar çıkıyor. Kartalkaya'da da oda fiyatları ise aynı tarihler için 6 bin TL seviyesinden başlayıp 22 bin liraya kadar çıkıyor.

Komşuda 1281 lira!

Türkiye'nin en ünlü kayak merkezlerindeki fiyatların yüksekliği, yurtdışındaki, merkezler ile karşılaştırınca ortaya çıkıyor. Komşu ülke Bulgaristan'ın kayak merkezi Bansko'da aynı tarihlerde bir haftalık konaklamanın 210 euro'dan (1281 TL) başladığı görülüyor.

Fransa'da 6 bin lira

Fransa’nın Mont Blanc dağlarında yer alan dünyaca ünlü kayak merkezi Chamoix'de ise 994 euro'dan (6 bin TL) başlayan fiyatlar ile bir hafta konaklamanın mümkün olduğu ortaya çıkıyor. İtalya'nın Kış Olimpiyatları’na da ev sahipliği yapan en ünlü kayak merkezi Cortina'da ise, söz konusu tarihlerde bir haftalık konaklamanın bedeli 920 euro'dan (5 bin 600 TL) başlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha