Karaçor: Almanya’da Türkiye talebi çok yüksek!

Karaçor: Almanya’da Türkiye talebi çok yüksek!
17 Nisan 2024, 14:21
En yakın rakibi İspanya’yı dahi sollayarak Almanların en popüler tur destinasyonu olan Türkiye’ye rezervasyon yağıyor.

En yakın rakibi İspanya’yı dahi sollayarak Almanların en popüler tur destinasyonu olan Türkiye’ye rezervasyon yağıyor. Türkiye’nin bu yıl ek seferler ve dolu koltuk kapasitesiyle 7 milyon Alman turist rakamını da aşması bekleniyor.

Sabah gazetesinden Betül Alakent’e değerlendirmelerde bulunan ANEX Almanya Genel Müdürü Yasir Karaçor, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve SunExpress CEO’su Max Kownatzki, Alman pazarında Türkiye’ye yönelik ilginin yoğun olduğunu belirtti.

ANEX Almanya Genel Müdürü Yasir Karaçor, 780 bin Alman turist hedeflediklerini belirterek,” Almanya’da Türkiye talebi çok yüksek. Paskalya döneminde koltuklar doluydu. Şimdi biraz düşüş var ancak bu normal. Özellikle 20 Mayıs-20 Haziran arası tam geçiş dönemi. Bu dönemde uçaklar yine yüzde 100 kapasiteyle gelecek. Eğer İran-İsrail gerginliği tırmanmazsa yaz sezonu da dolu geçecek” diye konuştu.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Almanya’dan talebin çok yüksek gittiğinin altını çizerek “Bu durum uçak kapasitelerinin yüzde 100 dolu olmasını sağlıyor. Fiyatları ve kârlılığı artırıyor. Önceki yıllarda yüzde 80-85 dolu olan uçaklar, bu yıl yüzde 100’ü yakalayacak. Boeing ve Airbus’ın uçak siparişleri yetişmiyor. O nedenle piyasada uçak bulmak en büyük sıkıntı. Uçak bulunabilse, ek uçaklar dahi Türkiye’ye kaydırılabilir. Çünkü, talep güzel” ifadelerini kullandı.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “Türkiye, bu yıl da seyahat severlerin aklındaki ilk ülkelerden biri olmaya devam ediyor. 2023’te gördüğümüz yüksek talep, bu yılki rezervasyon rakamlarına da yansıyor. Türkiye, sunduğu geniş aktivite yelpazesi, farklı deneyim olanakları ve fiyat-performans oranı ile ideal bir seyahat destinasyonu olarak fark yaratıyor. SunExpress olarak, Türkiye’ye direkt seferlerimizi daha da genişlettik” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha