Kanal İstanbul rafa mı kalkıyor?

Kanal İstanbul rafa mı kalkıyor?
14 Eylül 2018, 14:00
7 yıldır gündemde olan Kanal İstanbul projesi rafa mı kalkıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili yaptığı açıklama Kanal İstanbul projesini de yakından ilgilendiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı tasarruf tedbirleri kapsamında yüzde 70-80’i tamamlanmış projelerin tamamlanacağını onun dışında yeni projelere başlanmayacağını söyledi. Erdoğan, “Yatırımlara bakacağız yüzde 70-80’e gelmişse bitireceğiz, müteahhit firmaları mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

'Onları şu anda bir kenara koyuyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün ise TESK’te yaptığı konuşmada ihalesi başlamayan projelere başlanmayacağının altını çizmişti, Erdoğan, “Ancak ihalesi yapılmış daha henüz doğru dürüst başlanmamış projelere onları oturup konuşup onlara başlamayacağız. Onları şu anda bir kenara koyuyoruz” diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasının ardından gözler Kanal İstanbul’a çevrildi. Çılgın proje olarak nitelendirilen Kanal İstanbul için henüz ihaleye çıkılmadı. Yeni tasarruf tedbirleri çerçevesinde Kanal İstanbul’un şimdilik rafa kalkıp kalkmadığı merak ediliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha