Kadir Uğur 'Tur operatörleri birliği'ne destek verdi

Kadir Uğur 'Tur operatörleri birliği'ne destek verdi
29 Ocak 2024, 13:45
Avrupa merkezli olarak faaliyet gösteren Türk kökenli yabancı tur operatörü Bentour Reisen de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un gündeme getirdiği “Tur Operatörleri Birliği’ne yeşil ışık yaktı.

Avrupa merkezli olarak faaliyet gösteren Türk kökenli yabancı tur operatörü Bentour Reisen de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un gündeme getirdiği “Tur Operatörleri Birliği’ne yeşil ışık yaktı. Şirketin kurucusu Kadir Uğur yaptığı yazılı açıklamada, TÜRSAB’ın sektöre faydalı olmadığı iddiasında bulunarak, “Kurucularından olduğum TÜRSAB’ın bize ne faydası oldu? Cevabım: şimdiye kadar faydalarını göremedik. Yanılıyor muyum acaba?” dedi.

Ardından Bakan Ersoy’un 1618 Sayılı TÜRSAB Yasası’nı değiştirme çalışmaları kapsamında gelen “Tur Operatörleri Birliği”nin kurulması fikrine değinen Kadir Uğur, “Evet bakanlığın önerdiği standartlara göre birliklerin kurulması herkesin derdine çare olur diye düşünüyorum 54 senedir turizm yapan bir turizmci olarak. Ümit ederim hepimizin istihdama katkıda bulunduğu bu önemli sektörde geleceğe yönelik gerekli adımlar atılır” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha