Kadir Uğur: 'Otel, uçak alayım' düşüncem olmadı, Deniz ne düşünür bilemem

Kadir Uğur: 'Otel, uçak alayım' düşüncem olmadı, Deniz ne düşünür bilemem
06 Aralık 2022, 12:46
Türkiye’nin Avrupa’daki en güçlü turizm acentası Bentour Reisen, 10. ‘Komedi Gecesi’ kapsamında 800 seyahat acentasının temsilcilerini hafta sonu Antalya’da ağırladı.

‘Türkiye uzmanı’ Bentour Reisen, bu büyük etkinlikte yaz programını sundu ve önümüzdeki yaz için tatil programları hakkında bilgi verdi. Bentour'un kurucusu Kadir Uğur ve oğlu Deniz Uğur gecede Hürriyet Yazarı Yalçın Bayer'e değerlendirmelerde bulundu. Bayer'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

" 50 yıllık turizmci Kadir Uğur ve oğlu anlatıyor... Buradan bir müjde vermek istiyorum. Bentour’un Genel Müdürlüğü’nü Avrupa’dan Antalya’ya taşımak için havalimanı yakınlarında bir arsa aldık. Projelendirdiğimiz altı katlı binanın üç katını turizm faaliyetlerimiz için ayıracağız.”

- “Biz Türkiye’nin süpermarketiyiz. Doğu Akdeniz ülkelerinden sonra İstanbul’da da olacağız, faaliyetimizin önemli bir kısmını bu güzel şehrimize ayıracağız. İstanbul’u tanıtacağız. Şunun da bilinmesini isteriz artık, Türkiye’yi bedava vermek istemiyoruz.

- Son yılların en iyi sezonu 2019 idi, o zaman 150 bin turist getirmiştik, bu sezon için 170 bin oldu. 2023 için 200 binin üzerinde bir hedef koymak istiyoruz. Yunanistan ve Mısır pazarında da güçlendirmek istiyoruz.

- (Kadir Bey) “Benim hedefim, bir otel alayım, uçak da benim olsun, her şey benim olsun değildir. Bu anlayışta olmadım ve olmam. Oğlum Deniz ileride ne düşünür, bilemem.”

- Firmamız Almanca konuşulan pazardaki en kapsamlı Türkiye ürününe sahip, 50 yılı aşkın bir süredir sahibi tarafından yönetilen en büyük Türkiye turizm uzmanıdır. Sürdürülebilir turizmi temsil eder. Sloganımız ‘Bentour mutlu eder’.

- Türkiye’nin Bentour Reisen için 1 numaralı destinasyon olduğu, yeni ‘Turkey Select 2023’ kataloğundan da açıkça görülüyor. 324 sayfalık ana kataloğumuzda, 50’den fazlası yeni olmak üzere 200’e yakın otel yer alıyor. Bunlar arasında Çevre Eğitim Vakfı’nın uluslararası eko etiketi olan GreenKey ile ödüllendirilmiş 30’dan fazla otel de bulunuyor. Geçen yıl Antalya’daki Bentour ormanı için 15 binin üzerinde yeni fidan diktik.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha