İşe alımlarda en çok artış turizmde!

İşe alımlarda en çok artış turizmde!
15 Mart 2019, 11:29
Turizm sezonu yaklaşırken iş ilanlarının sayısı da artıyor. Kariyer.net’in istihdam endeksine göre turizm sektörü geçen ay iş ilanı en çok artan sektör oldu. İşte rakamlar....

Kariyer.net’in her ay yayınlanan onbinlerce iş ilanı ve 10 milyonun üzerinde başvuruya dayanarak oluşturduğu endeksin sonuçlarına göre, şubat ayında yayınlanan yeni iş ilanı sayısı; aralık ayına göre iş günü bazında % 12, ocak ayına göre ise % 5 arttı. Ocak ayına göre daha fazla iş ilanı yayınlanan pozisyonlara bakıldığında ise; İnsan Kaynakları Müdürü (+%14), Satış Müdürü (+%7), Muhasebe Uzmanı (+%6), Yazılım Uzmanı (+%6) ve Makine Mühendisi (+%4) pozisyonlarının öne çıktığı görüldü.

Turizm sektöründe sezon hazırlıkları hızlandı

Geçtiğimiz aya kıyasla yayınlanan iş ilanı sayılarına bakıldığında öne çıkan sektörler: % 14 artışla Turizm, % 8 artışla Perakende, ve % 5 artışla Telekomünikasyon oldu. Endeksin şubat ayı verileri, turizm sektörünün yaz sezonuna ilişkin hazırlıklarının ivme kazandığına işaret etti. Geçen aya göre ise % 14 artış gösteren Turizm sektörü iş ilanlarında; 2018 Şubat’a göre % 3, 2017 Şubat’a göre ise % 60 artış kaydedildi. Turizm sektöründeki hareketliliği teyit eden bir veri de Muğla ve Antalya’dan geldi. Geçtiğimiz aya göre yayınlanan iş ilanı sayısı Muğla’da % 15, Antalya’da ise % 10 arttı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha