İranlı seyahat acentalarını ağırladılar

İranlı seyahat acentalarını ağırladılar
08 Şubat 2020, 09:36
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve TİSAD Başkanı Cavga, İranlı seyahat acentesi sahiplerini ağırladı.

Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD) bir gurup İranlı seyahat acentasını Trabzon’da ağırladı. TİSAD Başkanı Murat Çavga’nın düzenlediği organizasyonda Belediye Başkanı Zorluoğlu ve İranlı turizmciler, Trabzon-İran arasındaki turizmin geliştirilmesi ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. “İranlı kardeşlerimizi şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum” diyen Zorluoğlu, “Van’da valilik yaptığım dönemden İranlı turistlerin kalitesini biliyorum. Bizim yaşam biçimimize çok yakınlar. Çok sakin, beyefendi, kibar, hakikaten çok kıymetli insanlar. İran’a gittiğimde bir yabancı ülkeye gitmiş gibi hissetmedim hiç. Bizler din kardeşiyiz. Gerek İran’dan Trabzon’a, gerek Trabzon’dan Tebriz’e ve diğer şehirlere gidilmesi için iş birliğini ve ilişkilerimizi artırmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İranlı acente sahipleri adına konuşan Ahmedi Gıhassem ise gördükleri ilgiden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, “Trabzon’u çok sevdik. Biz de acente sahipleri olarak aramızdaki ilişkilerin gelişmesini gönülden arzu ediyoruz. Yapacağımız ortak çalışmalarla Trabzon’a daha fazla turist getirmek isteriz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha