İngiltere'den güzel haber... Türkiye kapasitesini iki kat arttırdı

İngiltere'den güzel haber... Türkiye kapasitesini iki kat arttırdı
19 Temmuz 2017, 13:31
İngiliz tur operatörü Jet2holidays ve hava yolu firması Jet2.com, 2018 yaz sezonu için Türkiye kapasitesini iki kat arttırdı.

İngiliz tur operatörü Jet2holidays ve hava yolu firması Jet2.com, 2018 yaz sezonu için Türkiye kapasitesini iki kat arttırdığını açıkladı.

2018 yaz sezonu için Türkiye kapasitesinde artışa giden İngiliz hava yolu firması Jet2.com, 2018 Mayıs ayında haftada 2 sefer olmak üzere Birmingham – Dalaman uçuşlarına başlayacak. İngiliz havayolu firması, İngiltere ve İskoçya’daki mevcut uçuş noktalarından Antalya, Bodrum ve Dalaman’a olan uçuşlarına da 6 yeni sefer ekleyecek.

Şu an satışa çıkarılan 430 bin koltuk kapasitesine, 70 bin koltuk daha ilave edilecek. İngiliz firma Antalya’ya yönelik kapasitesini % 115 oranında arttıracak.

Diğer yandan 2018 yazında Dalaman’a yönelik koltuk kapasitesi de % 56 oranında arttırılacak.

Firmanın Manchester’dan Bodrum’a düzenlediği seferlere haftada 3 sefer daha ekleyecek. Jet2.com toplamda Bodrum’a yönelik koltuk kapasitesini % 144 oranında arttıcak.

Tüm bu kapasite artışından sonra İngiliz tur operatörü, en yoğun sezonda İngiltere’nin 9 noktasından Türkiye’ye haftada 43 sefer düzenleyecek.

Jet2.com ve Jet2holidays CEO’su Steve Heapy, 2018 yaz sezonu programını satışa çıkarttıktan sonra Türkiye’ye yönelik yüksek talep artışı yaşadıklarını ve Türkiye kapasitesini arttırmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha