İngiliz tur operatöründen teşekkür mektubu!

İngiliz tur operatöründen teşekkür mektubu!
26 Ağustos 2022, 08:55
İngiltere’den Türkiye’ye en fazla turist getiren tur operatörlerinden ve havayolu şirketlerinden olan Jet2 ve Jet2holidays’in CEO’su Steve Heapy Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'e teşekkür mektubu gönderdi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, MTS Globe Ege Bölge Genel Müdürü Tanju İçten ve MTS Globe Kuşadası Bölge Müdürü Haldun Alay ile 2022 turizm sezonu ve 2023 beklentileri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Kuşadası'na gelen İngiliz turist sayısı 2019'a göre yüzde 100 arttı

Ziyarette konuşan İçten, 2022 turizm sezonunda Kuşadası’na gelen İngiliz turist sayısında 2019 yılına göre yüzde 100 oranında bir artış yaşandığına dikkat çekerek kendilerine tanıtım ve konaklama alanlarında destek veren Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti. Bu yıl İngiltere’den Kuşadası’na havayolu ile gelen 100 bin yabancı turistin 70 bininin İngilizlerden oluştuğunu ifade eden İçten, 30 bin turistin ise Almanya, Hollanda ve Romanya ağırlıklı olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinden geldiğini söyledi.

Talep yoğun, 2023 sezonunu Nisan ayında açacağız

2023 yılı ile ilgili olarak da önemli bir müjde veren İçten, “Talep ve rezervasyonlara baktığımızda önümüzdeki yıl turizm sezonunun Nisan ayında başlayacağını görüyoruz. Bu ülkemiz ve Kuşadası adına çok sevindirici bir duruma işaret ediyor” dedi.

Günel: Turizm acentelerine katkı sağlamaya hazırız

Başkan Ömer Günel ise, Kuşadası turizmine katkı sağlayan tüm turizm acentelerine katkı sağlamaya hazır olduklarını belirtti. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren turizm kentlerinin 2022 yılında rahat bir soluk aldığına dikkat çeken Başkan Ömer Günel “Bu sürece katkı sunan tüm kişi ve kurumlara şahsım ve Kuşadası halkı adına teşekkür ediyorum. Kuşadası Belediyesi olarak kentimizin ve turizmimizin gelişimini sağlayan her türlü girişime destek olmayı sürdüreceğiz. 2023 turizm sezonuna ilişkin aldığımız olumlu haberler bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Temennimiz kentimize gelen turist sayısının her geçen yıl daha da artması yönünde” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda İngiliz tur operatörünün Ege Bölge Genel Müdürü Tanju İçten ve Jet2 ve Jet2holidays CEO’su Steve Heapy tarafından Başkan Ömer Günel’e hitaben yazılmış olan teşekkür mektubunu iletti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha