İmar barışı ve tahsis için kaç otel başvuru yaptı?

İmar barışı ve tahsis için kaç otel başvuru yaptı?
11 Ocak 2019, 10:21
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin süresi 6 ay uzatılan imar barışıyla tahsis süre uzatımı için kaç otelin başvuru yaptığını açıkladı.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin süresi 6 ay uzatılan imar barışı ile tahsis süre uzatımı için kaç otelin başvuru yaptığını açıkladı. Sabah'a konuşan Narin, imar barışından da şimdiye kadar 500'ün üzerinde büyük otelin faydalandığını söyledi. 6 aylık ilave süre verildiğini hatırlatan Narin, " Başvurular devam ediyor. Her iki adım da hem bizim elimizi rahatlattı hem de yabancı yatırımcı ilgisini artırdı" diye konuştu.

Tahsis için 300 başvuru

Tahsis süresinin uzatımı için 300'ün üzerinde otel başvuruda bulunduğunu belirten Narin, " Ortalama 800 yataklı oteller, yaklaşık 20 yıl daha süre uzatımı planlıyor." diye konuştu.

Yenileme, yıkıp yapma ve süre uzatımı için 13 milyar lira harcanacak

Oya Narin, süre uzatım bedeli olarak yaklaşık 2.8 milyar TL'lik ödemenin yapılacağını öngördüklerini söyledi. Narin, " Bu tesislerin 20'sinin yıkılıp yeniden yapıldığı düşünüldüğünde 5 milyar TL'lik bir yatırım hacmi oluşur. Yenileme yatırımı için de 5 milyar TL harcanır. Bunda kiralama bedelleri dahil değil. Yani yenileme, yıkıp yapma ve süre uzatımı için 5 yılda 13 milyar TL'lik yatırım yapılacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha