İlave 600 bin turist gelir!

İlave 600 bin turist gelir!
27 Mart 2019, 09:15
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Rusların Türkiye'ye kimlikle girebilmesi için çalışma başlattıklarını açıklaması turizmcileri heyecanlandırdı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, pasaportu olmayan ancak seyahat potansiyeli bulunan çok sayıda Rus turistin bulunduğunu belirtti. Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre "Bu grubun ilgisi direkt Türkiye'ye kayar" diyen Yağcı yılda bir gelen Rusların bunu iki- üçe çıkarabileceğini, seyahat sıklığının da artacağını belirtti.

Yüzde 10 artırabilir, Ruslar Anadolu'ya da gider

OTİ Holding'in Başkanı Ayhan Bektaş da, kimlikle girişin Rusya'dan gelen turist sayısını, mevcuta ilave bir yılda yüzde 10 artırabileceğini vurguladı. Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar ise, Antalya'da yatak kapasitelerinin dolduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Alternatif turizm noktalarına direkt uçuş başlatılır ya da charter uçaklara destek sağlanırsa Rus turist buralara gider. Turizmin Anadolu'ya yayılmasına pozitif etki eder."

Çalışma hayata geçerse 2020'de Rus turist sayısı 600 bin artar

TEZ TOUR Genel Müdürü Sezgin Özer, 2016'dan beri Rusya'daki kamu görevlilerinin NATO ülkelerini ziyaretlerinin yasak olduğunu belirterek, "Kimlikle giriş izni bu sorunu çözebilir. Çalışma hayat geçerse 2020'de Rus turist sayısı en az 600 bin artar, hatta 1 milyonu dahi bulabilir" dedi. Haziran-eylül arasında otellerin dolu olduğunu belirten Özer, "Bu adım sezonun uzatılmasına yarar. Nisan ve kasım da dolar" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha