İki günlük kaçak tur denetiminin sonuçları açıklandı

İki günlük kaçak tur denetiminin sonuçları açıklandı
16 Nisan 2019, 15:18
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da kaçak acenta, tur ve kaçak rehberlere yönelik iki gün süren denetimlerin sonuçları açıklandı.

Kapadokya'da kaçak acenta, tur ve kaçak rehberlere kaçak rehber timi göz açtırmıyor. Kapadokya'da son iki gün içerisinde yapılan denetimlerde toplamda 29 kişiye cazai işlem uygulandı.

8 kaçak tur tespit edildi

Fibhaber'de yer alan habere göre Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Yunis Ünal denetimlerle ilgili olarak açıklamada bulundu. Ünal; " Nevşehir Rehberler Odası, Nevşehir İl Kültür ve Turizm müdürlügü, TUREB ve Kapadokya TURSAB BTK katılımıyla 12-13 Nisan'da gerçekleştirilen denetimlerde 8 kaçak tur, 7 rehbersiz tur, 10 eksik belge bulundurmak, 3 kaçak rehberlik ve 1 sözleşmesiz rehberlik yapmak faaliyetinden cezai işlem uygulandı. Denetimler yasal ve güvenli bir turizm faaliyeti için yetki çevremizde olan her yerde etkili ve yoğun bir şekilde devam edecek. TÜRSAB Kapadokya BTK olarak kaçak turlara yönelik denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.’’dedi.

Yorumlar
Irfan Cantürk
24 Nisan 2019, Çarşamba 12:42
Bursadan eskişehir ve ankara gezilerinde Rehber bulamadık ankara'ya rica minnet Canakkale den getirdik eskişehir iptal ettik önce magduriyetimizi giderin görevinizi lâyikiyla yapın sonra ceza kesin
ucan pilot
17 Nisan 2019, Çarşamba 09:49
tuttugunuz kokartlı rehber 480 tl para alıyo fatura kesmiyo ve vergi kacırıyo .tuttugunuz otobus son kuruşuna kadar fatura .d2 si var sigortası var taşımacıya veriyonuz ayarı tursap dan ona ne kardeşim esnafın cebinden elini cek bence tursap turu düzenliyene kes rehbere kes
Mkçiçek
17 Nisan 2019, Çarşamba 07:23
Belediyelerin yaptıkları kaçak turlarada etkili olsanız da sizi kutlasak. Belediyelerin korsanlarına seyirci kalacaksanız gülünç duruma düşersiniz.
admin
17 Nisan 2019, Çarşamba 12:56
kaçak tur diye haber yapıyorsunuz ama bölgenizde REHBER YOK BU SORUNU ÇÖZMÜYORSUNUZ insanları ve müşterileri mağdur
Cevdet Kırca
17 Nisan 2019, Çarşamba 07:08
Teşekürler Tüm illerin aynı hassasiyeti göstermesini temenni ederim.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha