Hürriyet'ten akıllara durgunluk veren haber...

Hürriyet'ten akıllara durgunluk veren haber...
10 Ağustos 2018, 10:29
Hürriyet gazetesi, Nijeryalı bir dolandırının özel solüsyonla kağıdı dolara çevirerek otellere pazarladığını iddia etti.

Türk basının amiral gemisi olarak adlandırılan Hürriyet'te yapılan bir haberde elindeki solisyonla kağıdı dolara çevirdiğini iddia eden Nijeryalı'nın sahte dolarları otellere pazarladığı iddia edildi. "Oteller 'solüsyon' kurbanı" başlığı ile verilen haberde, Nijeryalı dolandırının özel solüsyonla kağıdı dolara çevirdiğini iddia ederek otelleri dolandırdığı öne sürüldü.

Hürriyet'te yayınlanan haber şöyle:

'Dolar' zengini olacaklardı... Oteller 'solüsyon' kurbanı

Özel solüsyonla kağıdı dolara çevirdiğini” iddia eden ve otellere sahte dolar pazarlayan Nijeryalı dolandırıcı polis ekiplerince yakalandı.

İstanbul emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Nijerya uyruklu Samsoon Bello isimli bir şahsın özel solüsyonla kağıdı dolara çevirdiğini iddia ederek otelleri dolandırdığı ihbarını aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler Nijeryalı dolandırıcıyı Beyoğlu'nda kıskıvrak yakaladı.

Ekipler tarafından üzeri ve çantası aranan zanlı, kelepçe takılarak Güven Timleri Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlının adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha