Holding'in 5 yıldızlı oteli icradan satılık

Holding'in 5 yıldızlı oteli icradan satılık
09 Ocak 2019, 13:47
Kervansaray Holding'e ait 7 otelden biri olan Bursa'daki 5 yıldızlı Kervansaray Termal icradan satışa çıkarıldı. Satış bedeli, ihale tarihi ve diğer ayrıntılar haberimizde...

Kervansaray Yatırım Holding’in kredi kullandığı Alman Aareal Bank AG, 64,6 milyon Euro’luk alacağı için geçtiğimiz yıllarda icra takibi başlatmıştı. Bu kapsamda 2017'de Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Kükürtlü Mahallesi, Çekirge Meydanında, Eski Kaplıca ve 5 yıldızlı Kervansaray Termal Otel binası icradan satışa çıkarılmıştı. Ancak Bursa Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun izninin alınamaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesi nedeniyle otelin satışı durdurulmuştu.

Muhammen bedel 73 milyon lira, ihale 3 Mart'ta

Satışla ilgili gerekli yasal prosedürün tamamlanmasının ardından Bursa Kervansaray Termal Otel ve eski kaplıca, Bursa 7. İcra Müdürlüğü tarafından yeniden satışa çıkarıldı. Kervansaray Termal Otel için 4 Mart 2019 saat 10.00'da Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat'ta yer alan 1 Nolu İcra Satış Odasında açık artırmalı satış ihalesi düzenlenecek. İhale için muhammen bedel 73 milyon 8 bin lira olarak belirlendi.

198 oda ve 500 yataklı

Kervansaray Termal Bursa, Çekirge’de termal yatırımların yoğun olduğu bölgede yer alıyor. 1988 yılında faaliyete geçen otel 9 bin metrekare alan üzerine kurulu. 198 oda, 13 süit odaya sahip tesis 500 yatak kapasiteli. Kervansaray Termal’de termal havuz, açık yüzme havuzu, sağlık ve spor kulübü, solaryum, sauna, konferans salonları, restoranlar, barlar, diskotek bulunuyor. 2018 yılının ilk dokuz ayı içerisinde Kervansaray Termal’de çalışan ortalama personel sayısı 117.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha