Haydar Barut: Festival, şehrimize ve halkımıza hediyemizdir

Haydar Barut: Festival, şehrimize ve halkımıza hediyemizdir
13 Ekim 2019, 18:27
3. Uluslararası Meze Festivali için geri sayım başladı. 16 lezzet durağı markanın usta şeflerine ait reçeteler eşliğinde, misafirlerini unutamayacakları bir lezzet yolculuğuna çıkaracak olan festival, tüm meze severleri 18 Ekim’de Akra Hotels’ in bahçesine davet ediyor.

Akra; Türk ve Dünya mutfağının lezzetli mezelerini tatmak isteyen herkesi, 18 Ekim’de 3.’sü gerçekleştirilecek Uluslararası Meze Festivali’ne çağırıyor. Birbirinden güzel lezzetleri bir kez daha en iyi şekilde misafirlerine sunacak olan Akra, damaklarda bir kez daha unutulmayacak bir tat bırakacak.

Lezzetleri kadar sunumlarıyla da birer sanat eserine dönüşecek mezeler, festival süresinde damak tadınızın yanı sıra estetik dokunuşlarıyla da görsel bir şölene dönüşecek. Türkiye’den ve yurtdışından yoğun katılımla gerçekleşecek festival; alanında en iyi 16 mekanı bir araya getirerek, dünyaca ünlü mezeleri uzman şeflerin sunumlarıyla Antalya’da gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak.

Haydar Barut: “Dünyaca Ünlü Mekanları Antalya’da ağırlıyoruz”

Alanında uzman olan işletmeleri, gastronomi meraklılarıyla Uluslararası Meze Festivali’nde buluşturacaklarını belirten Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, “Akra Hotels olarak vizyon projelerimizden birini oluşturan Uluslararası Meze Festivali’nin üçüncü yılında, başarımızı bir adım öteye taşımak için tüm gayretimizi göstereceğiz. Bu sene 3.’sünü gerçekleştireceğimiz festival, bir anlamda Akra Hotels olarak şehrimize ve halkımıza bir hediyemizdir” açıklamasında bulundu.

Tolga Atalay: “16 Lezzet Durağı, Akra’da bir araya gelecek”

Festival ile amatör tüketiciye donanımlı ürünün sürecini yansıtmak istediklerini ifade eden Meze Festivali Koordinatörü şef Tolga Atalay ise her biri konusunda iddialı 16 lezzet durağı markaya ait reçeteleri meze severlerin beğenisine sunacaklarını söyledi. Şef Atalay, “Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi festivalde bu sene yine Türkiye’den ve yurt dışından alanının en iyileri bizlerle birlikte olacak. Akra’da 3.’sünü gerçekleştireceğimiz bu festival ile bir kez daha misafirlerimizin merak ettikleri mezeleri tatmalarına yardımcı olacağız. Lezzet yolculuğuna çıkmak üzere herkesi 18 Ekim’de Akra’ya bekliyoruz” dedi.

Mehmet Yalçın: “Dünya Mutfakları, Türk Mutfağıyla Harmanlanıyor”

Gastronomide önemli bir yeri olan mezenin Ortadoğu’dan Balkanlara, dünyanın birçok bölgesinde kültürlerin lezzet alışkanlıklarına göre şekillenen özel bir lezzet olduğunu söyleyen Meze Festivali Düzenleme Kurulu Başkanı gurme yazar Mehmet Yalçın; “Böyle bir festivalde hem dünyaca ünlü şefleri ağırlamak hem de Türk mutfağını evrensel ölçüde tanıtma fırsatı bulmak ülke gastronomimiz açısından oldukça önemli bir gelişme. Uluslararası Meze Festivali’ne katılım gösterecek her işletmenin en az 2 – 3 aşçısı bu yıl da festivalde bizlerle birlikte olacak. Festivale katkı sağlayarak, hünerlerini paylaşacak olan şeflerimiz toplamda 32’yi aşkın mezeyi, misafirlerimizin beğenisine sunacaklar” dedi.

Gökhan Polat: “Gastronomi zenginliğimizi geniş kitlelere duyurmak istiyoruz”

48 yıllık köklü geçmişiyle Barut Otelleri’nin ilk şehir oteli konseptiyle hizmet veren Akra; spor, sanat ve gastronomi alanında düzenledikleri festivallerle adından bahsettirmeye devam ediyor. Düzenledikleri festivallerle Antalya’ya karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Akra Hotels Genel Müdürü Gökhan Polat ise; “Bu festival ile Antalya’nın gastronomi zenginliğini daha geniş kitlelere duyurmak istiyoruz. Akra ailesi olarak Meze Festivali’nin aralarında bulunduğu uluslararası etkinliklerimizi düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm gastronomi tutkunlarını, 18 Ekim’de Akra’ya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Dünyaca ünlü mekanlar Akra’da

18 Ekim tarihinde Akra’da gerçekleşecek 3. Uluslararası Meze Festivali’ne Türkiye’yi temsilen 7 Mehmet, Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri, Do&Co, Firuze, Hatay Sultan Sofrası, Kiss The Frog, Lokanta Kru, OD Urla, Parkfora, Trilye ve Vonalı Celal Restaurant katılacak. Festivalde yurtdışından ise Alexander’s Retaurant, Alexis Restaurant, Farma Resturant, Niazi’s ve SLC de kendilerine özgü dokunuşlarla hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunları ile buluşturacak.

Festivalin bu yılki sürprizi

Festivalin bu yılki sürprizi ise 2019 Sca Türkiye Türk Kahvesi (Cezve) Şampiyonası’nda Türkiye 2.’liğini kazanan Barista Atilla Narin’in Krotontrop Kolombiya Inga Aponte, Caferino, Caffe Vergnano Turkish Coffee ve kendi adını taşıyan Atilla Narin isimli 4 özel kahve harmanının tadımı olacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha