"Havayolu şirketleri fırsatçılık yapmasın"

12 Ekim 2018, 09:42
MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, uçak bilet fiyatlarındaki yüzde 192'lik artıştan en fazla nasibini alan şehrin Gaziantep olduğunu söyledi. Taşdoğan havayolu şirketlerine çağrıda bulundu.

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, "Ülke ekonomisinin zor günler geçirdiği bu zamanda THY başta olmak üzere tüm havayolu şirketleri fırsatçılıktan uzak durmalı ve elini taşın altına koymalıdır" dedi.
MHP Milletvekili Taşdoğan, Gaziantep'in yerli ve yabancı ziyaretçilerin cazibe odağı durumunda olduğunu ayrıca Türkiye’nin ihracatında 6. büyük şehir konumunda olduğunu hatırlattı. Bu nedenlerden dolayı Gaziantep’e ulaşımın önem arz ettiğini ifade eden Taşdoğan " TÜİK verilerine göre baktığımızda 1 yılda % 192 ile en çok fiyat artışı uçak biletlerinde yaşanmıştır. Gaziantep de, bu artıştan ve uçak sefer sayısının azalmasından nasibini fazlasıyla alan şehirlerimiz arasındadır. Gaziantep’teki, uçak seferleri ve bilet fiyatları ile Adana ve Kahramanmaraş’taki, aynı seferler arasında fiyat bakımından ve sefer sayısı bakımından adeta uçurum vardır. Ticaret ve Sanayi şehirleri arasında ilk sıralarda bulunan Gaziantep’e Havayolu şirketlerinin, uyguladığı bu ayrımcılığın sebebini anlamakta zorlanmaktayız. Ülke ekonomisinin zor günler geçirdiği bu zamanda THY başta olmak üzere tüm havayolu şirketleri fırsatçılıktan uzak durmalı ve elini taşın altına koymalıdır" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha