Havalimanına yakın otelin sahibi konkordato ilan etti

Havalimanına yakın otelin sahibi konkordato ilan etti
08 Kasım 2018, 07:50
İki yıl önce faaliyete başlayan Steigenberger Hotel Istanbul Airport'un sahibi Korcan Turizm konkordato ilan etti.

Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi Korcan Turizm Petrol Ürünleri Ticaret Sanayi A.Ş.'ye 3 ay süreli konkordato verdi. Şirkete 3 kişilik geçici komiser heyeti atandı.

Alman otel zinciri işletiyor

Korcan Turizm, İstanbul Yenibosna'da faaliyet gösteren Steigenberger Hotel Istanbul Airport'un yatırımcısı. 2 yıl önce 110 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen oteli ünlü Alman otel zinciri Steigenberger işletiyor. 5 yıldızlı iş oteli konseptinde tasarlanan Steigenberger Airport Hotel, 20 bin metrekarelik kapalı alan üzerine 19 kat olarak inşa edildi. 210 odası bulunan Steigenberger Airport Hotel, ‘AllDayDining’ restoranı, ‘Fitness ve Spa’ üniteleri, 3 adet toplantı salonu ve 600 kişi kapasiteli ‘Balo’ salonu ile yerli ve yabancı misafirlere hizmet veriyor.

'Turizm bizim işimiz'

Otel açılmadan önce medyaya açıklamalarda bulunan Korcan Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Koray Sarıtaş, “ Turizm bizim işimiz. Biz bu alanda deneyimliyiz. Antalya'daki deneyimimiz yanında Yenibosna’da Rox markamızla deneyim kazandık. Rox’u kuralı bir yıl olmasına karşın son altı yedi ayda yüzde 90 doluluklara ulaştırdık. Rox markasıyla da başka oteller açmaya devam edeceğiz. Steigenberger Airport Hotel için de iyi bir ekip oluşturuyoruz.” diye konuşmuştu.

Otellerin halı tedarikçisi de konkordato istedi

Öte yandan Çamlıca Camii'nin halı kaplamasını yapan Avşar Halı konkordato ilan etti. Sözcü'de yer alan habere göre Gaziantep Asliye Ticaret Mahkemesi'nnin 2018/1258 sayılı kararına göre şirkete 3 ay süreyle mühlet kararı verildi. 1974 yılında kurulan Avşar Halı 20'den fazla ülkeye ihracat yapıyor. 2005 yılında ABD'de makine halısı kategorisinde en iyi halı ödülünü kazanmıştı. Avşar Halı'nın halılarını temin ettiği turizm tesisleri arasında Tarabya Otel, Ritz Carlton, Dedeman Otel, Polat Renaissance gibi oteller yer alıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha