Hamit Kuk: SAYD sektörden beslenen bir fikir platformudur

Hamit Kuk: SAYD sektörden beslenen bir fikir platformudur
17 Haziran 2019, 19:22
SAYD’ın herhangi bir kurumun alternatifi veya muhalifi olmadığını vurgulayan Hamit Kuk, “SAYD, sahada olan ve sektörden beslenen bir fikir platformudur” dedi.

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin (SAYD) yeni yönetimi, gerçekleştirdikleri ilk yönetim kurulu toplantısında, gelecek dönem çalışmalarını ve proje önerilerini ele aldı. Toplantı sonunda bir açıklama yapan SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Kuk, derneğin üyeler arası ilişkileri ve dayanışmayı artırmanın yanında, seyahat acenteciliği alanında yeni fikirler ve projeler üretmeye ağırlık vereceğini belirtti.

“Alternatif ya da muhalif olma çabasında değiliz”

SAYD olarak, sektöre ilişkin endişelerini açıklamalarının, bazı kesimlerce yanlış anlaşıldıklarını ifade eden Hamit Kuk, “Hiçbir kurum veya kuruluşa muhalif ya da alternatif olmak için kurulmuş bir dernek değiliz. Bizim hiçbir yerle veya hiç kimseyle bir derdimiz yok. Tek derdimiz, turizmde yaşanan olumsuzluklara kayıtsız kalmadan oluşan sorunların çözümüne yönelik fikirleri ortaya koyarak sektörün gelişim sürecine katkı sunmaktır” diye konuştu.

“Sahadayız ve sektörün nabzını tutuyoruz”

Derneğin kuruluş amacına ve üye yapısına bakıldığında amacının ve birikiminin daha iyi anlaşılacağını söyleyen Hamit Kuk, sözlerine şöyle devam etti: “SAYD, üyeleri sayesinde sürekli turizm sahasında yer alan ve anbean buradan beslenen bir fikir platformudur. Her gün yerli ve yabancı binlerce yolcuyu karşılayan, otellere yerleştiren, tur düzenleyen ve nihayetinde tatili biten misafirlerini memnun ve mutlu bir şekilde evine-ülkesine gönderen firmaların temsilcileri olarak, çalışanlarımızla beraber sürekli sahada kalarak sektörün nabzını tutuyoruz. Binlerce personelimizle beraber gece gündüz, bayram seyran demeden 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Havalimanlarında, yollarda ve otellerde kısaca turizm hareketi olan her yerde olağan çalışmalarımızı yaparken yaşadığımız yığınla probleme hızlı çözümler üreterek misafirlerimizin sorunsuz tatil yapmalarını sağlamak için uğraş veriyoruz.

Bu süreçte edindiğimiz farklı deneyimler sayesinde turizme dair birçok politika geliştirme refleksine sahibiz. Dolayısıyla bugüne kadar ortaya koyduğumuz fikirler ve projeler sektör gerçekleri ile birebir örtüşmektedir. 12 yıldan beri sürdürdüğümüz bu misyonu, önümüzdeki dönemde daha da ileriye taşıyarak sektörün gelişmesine katkı koymaya devam edeceğiz.”

SAYD Hakkında

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD), 2007 yılında seyahat acentası sahibi ve yöneticilerinden oluşan bir grup vizyoner turizmci tarafından, Antalya merkezli olarak kurulmuştur.

Mesleki dayanışma ve yardımlaşmanın yanında, topluma yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi amaçlamıştır. Üyelerinin sektörel pratiğinden elde ettiği veri ve deneyimler ışığında, Türk turizminin karşılaştığı sorunlar için çözüm önerileri ve strateji üretmeyi misyon edinen SAYD, turizmle ilgili her platformda, seyahat acentalarının sesi olmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Incoming, spor, golf, mice, kültür, iç ve dış turizm gibi Seyahat Acenteciliği mesleğinin farklı alanlarında uzmanlaşmış acenta temsilcilerinin üye olduğu SAYD’ın Gaziantep ve İzmirde temsilcilikleri bulunmaktadır.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha