Fiyat artışına rağmen talep azalmıyor…

Fiyat artışına rağmen talep azalmıyor…
01 Temmuz 2023, 20:17
Rubledeki değer kaybıyla rağmen Rusların yurtdışı tatil paketlerine olan ilgisi azalmıyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Artur Muradyan, rublenin dolar ve avro karşısındaki değer kaybının, tur operatörlerinin yurtdışı turlarının maliyetlerinde revizyona gitmesine neden olabileceğini söyledi.

Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’ye konuşan Muradyan, rubledeki değer kaybıyla yüzünden hava yolculuyla ulaşılan tur paketlerinin fiyatlarını etkileyeceğini belirterek, “Fiyatların artması nedeniyle geniş bir kitlenin bu tür tatilleri satın alabilmesi belirgin bir şekilde zorlaşacaktır. Rubledeki değer kaybı nedeniyle dış turizmin tamamen sona ermesi pek olası olmasa da birçok tatilci için yurtdışı tatilleri daha zor hale gelecektir” şeklinde konuştu.

Bu ayın başında Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan değerlendirmede ise, yurtdışı tatillerinin Ruslar için yüzde 15 ila 50 oranlarında daha pahalı hale geldiği açıklanmıştı.

Fiyatlardaki artışa rağmen yaz tatilini ülke dışında geçirmek isteyen Rus vatandaşı sayısında tam tersine bir artış yaşanıyor. Tur operatörlerinin verilerine göre bu yaz yurtdışına tatile gidecek Rus turistlerin sayısında yaklaşık bir buçuk kat artış bekleniyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha