Firuz Bağlıkaya: BDDK'nın kararı erken rezervasyona olumlu yansır

Firuz Bağlıkaya: BDDK'nın kararı erken rezervasyona olumlu yansır
24 Kasım 2018, 14:32
Kredi kartlarıyla yapılacak havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtiçi harcamalarında taksit sayısının 9'a çıkarılacak olması turizm sektörü tarafından olumlu karşılandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yeni düzenlemenin seyahat sektörü açısından çok olumlu olduğunu söyledi. Kararın erken rezervasyon döneminde alınmasının önemli olduğuna işaret eden Bağlıkaya, taksit sayısının 9'a çıkarılacak olmasının erken rezevasyon taleplerine ciddi etki edeceğini vurguladı. Bu yıl tatil fiyatlarında bir miktar fiyat artışı olabileceğini söyleyen Bağlıkaya, tatil harcamalarının 6 taksit yerine 9 taksitte ödenecek olmasının tüketicilerin bütçe planlamalarına olumlu etki edeceğini dile getirdi.

Yurtiçi tatil harcamaları için geçerli

BDDK'nın internet sitesinde dün yayınladığı taslak düzenlemelere göre kredi kartlarıyla yapılacak havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtiçi harcamalarında altı ay taksit sınırı dokuz aya çıkarılacak. Ancak aynı alandaki yurtdışı harcamalarında ise taksit sayısında altı ay uygulaması devam edecek. Ayrıca taslak yönetmeliklere göre fiyatı 3,500 TL'nin altında olan cep telefonu kredilerinde vade 6 aydan 12 aya çıkarılırken, bu fiyatın üzerinde olan cep telefonları kredilerinde ise 6 ay olan vade geçici bir madde ile Ocak 2019 sonuna kadar 12 ay vadeye çıkarılacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha