Eurowings’ten 32 yeni uçuş noktası

Eurowings’ten 32 yeni uçuş noktası
10 Ocak 2017, 13:33
Alman havayolu şirketi Eurowings, Münih Havalimanı’ndan 32 yeni güzergaha uçmaya başlıyor.

Lufthansa Grubu'nun kaliteli düşük maliyetli havayolu Eurowings, Mart 2017'den itibaren Güney Almanya'da da konumunu güçlendirecek. Yaz programı kapsamında Münih'te dört adet A320 uçağını konuşlandıran Eurowings, misafirlerine Avrupa'nın en çekici destinasyonlarına uygun maliyetlerle seyahat etme imkanı sunuyor.

Eurowings’in yeni uçuş noktaları arasında İtalya, Yunanistan, Portekiz ve İspanya (İbiza, Palma de Mallorca da dahil olmak üzere), Londra, Paris ve Roma gibi popüler turizm merkezleri yer alıyor.

Köln/Bonn, Hamburg, Stuttgart, Düsseldorf, Berlin ve Hannover gibi havalimanlarında güçlü bir konuma sahip olan Eurowings, uçuş ağına eklediği 32 yeni nokta ile Münih’teki konumunu da sağlamlaştırıyor. Kaliteli ve uygun maliyetli taşıyıcı, 2017 yaz sezonunda haftalık 89 uçuşuyla Münih Havalimanı’nda yaklaşık 400.000 yolcuyu ağırlamayı planlıyor.

Eurowings’ten sorumlu Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi Karl Ulrich Garnadt, “Münih'teki bu yeni uçuş programıyla kendimizi bir kez daha Lufthansa Grubu’nda bir büyüme motoru olarak konumlandırıyoruz. Düşük maliyetli doğrudan uçuş pazarında Avrupa’da lider bir kalite sağlayıcısı olma hedefimiz, Güney Almanya’daki yeni merkezimiz sayesinde 2017’de ivme kazanacak” dedi.

Eurowings (şuan 93 uçak) Air Berlin’den kokpit mürettebatı ve kabin personelinin de dahil olduğu 33 adet uçak kiralayacağını açıkladı. Ayrıca Lufthansa Grubu, bünyesindeki ortaklıklardan Brussels Airlines’in tamamını alarak Belçikalı havayolunun bünyesindeki 51 uçağı da filosuna katmış oldu. Belçikalı havayolu, 2017 yılı itibariyle Eurowings’in de bir parçası olacak.

Düşük maliyetli ve uygun fiyatlı taşıyıcı Eurowings’in hem tatil hem de iş amaçlı seyahat edenler için Münih Havalimanından sunduğu 32 yeni uçuş noktası ve sefer sayıları şu şekildedir: Haftada 6 kez Amsterdam, Paris, Cenevre ve Londra; haftada 5 kez Basel, Edinburg, Nice ve Roma; haftada 4 kez Selanik; haftada 3 kez Napoli, Pula ve Zadar; haftada 2 kez Catania, Dubrovnik, Faro, Glasgow, Heraklion, Kavala, Girit, Lamezia Terme, Mikonos, Olbia, Palermo ve Rodos; haftada 1 kez Bastia, Cagliari, İbiza, Korfu, Porto, Brindisi ve Kos. Ayrıca Eurowings, Palma kalkışlı uçuşların yanı sıra Münih’ten de her Cumartesi Palma de Mallorca’ya sefer düzenliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha