Ersoy’dan yeni skandal: TGA’nın 3 milyon dolarını amacı dışında kullandı

Ersoy’dan yeni skandal: TGA’nın 3 milyon dolarını amacı dışında kullandı
08 Mayıs 2023, 00:08
Antalyalı turizmciler, Bakan Ersoy’un imza attığı yeni bir skandalı konuşuyor…

Antalya’da turizm kulisleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, Rusya pazarında faaliyet gösteren üç tur operatörüne, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bütçesinden birer milyon dolar “hibe” ettiği iddiasıyla çalkalanıyor. Ersoy’un üç milyon doları, mayıs ayı boyunca charter uçuşlarını iptal etmemeleri karşılığında verdiği öne sürülüyor.

Amaç: Seçime kadar moraller bozulmasın!

Ersoy’un TGA’da toplanan parayı amacı dışında kullanmasının asıl nedeninin ise, beklentilerin altında seyreden Rusya pazarındaki kötü gidişi, seçime kadar perdelemek olduğu ileri sürülüyor.

Düşük talep nedeniyle iptal edilecek uçuşların sektörde yaratacağı demoralizasyonun önüne geçmeyi amaçlayan Ersoy’un, mayıs ayı buyunca uçuş iptal etmeme sözü karşılığında 3 milyon doları ödediği belirtiliyor.

Sektörden büyük tepki!

Pandemi döneminde olduğu gibi, desteğin yine büyük tur operatörlerine verilmesi, sektörde infiale neden oldu. Serbest piyasa koşullarında rekabet ettikleri büyük tur operatörlerinin, Bakanlık eliyle kendilerinden toplanan paralarla desteklenmesinin kabul edilemeyeceğini belirten seyahat acentaları, Ersoy’dan konuyla ilgili açıklama bekliyor…

Yorumlar
Kemal Ç
09 Mayıs 2023, Salı 12:16
Cebini doldurmak dışında, neyi iyi yaptı ki bunu iyi yapsın...
Uğur Bulut
08 Mayıs 2023, Pazartesi 10:52
İngilitere'de faaliyet gösteren, her koşulda Türkiye paketleri satan bir Türk acentesi olarak yapılan haksızlıkları kınıyorum.
Selim Akyıldız
08 Mayıs 2023, Pazartesi 10:09
Başka ülkede olsa o koltukta bir saat oturamaz. TGA yönetiminde sektörü temsil eden kişilerin bundan haberi var mı? Varsa ne adı altında verdiklerini çıkıp açıklasınlar.
Metin GÖKŞEN
08 Mayıs 2023, Pazartesi 08:16
Dünyanını bir numaralı Turizm Fuarı ITB'de Kültür Turizminin bir numaralı Desdtinasyonu Kapadokya'ya hiç olmazsa birkaç Metrelik bir Temsil Stand'ı dahi verilmezken, TGA kasasından böyle bir ödenti yapılmış ise kınıyorum..
Kadir Uğur
08 Mayıs 2023, Pazartesi 05:09
Sanki babasının çiftliği. Batı pazarına birşey yok. Rus pazarına herşey var. Kötü kokular geliyor diye yazmıştım. Bskalım daha neler çıkacak ortaya
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha