Enflasyonla topyekûn mücadelede TÜRSAB da söz verdi...

Enflasyonla topyekûn mücadelede TÜRSAB da söz verdi...
10 Ekim 2018, 04:29
TÜRSAB, “Enflasyonla topyekûn mücadele programı”na tam destek için söz verdiğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dün açıkladığı 'Enflasyon ile topyekûn mücadele planı' kapsamında iş dünyasından istediği yüzde 10 oranında indirim çağrısına TÜRSAB da katıldı.

TÜRSAB Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada “Enflasyon ile mücadele için sektör sorumluluğu ile değil, ülke sorumluluğu ile hareket etmemiz elzemdir. Fiyat artışı için doğru zaman olmadığını herkes bilmelidir” denildi.

Geleneğimizde var

Enflasyonla topyekûn mücadele programı günümüzün modern imece modeli olduğu belirtilen açıklamada; geleneğimizde, kültürümüzde, genlerimizde bu dayanışmanın bütün birikiminin mevcut olduğuna işaret edildi.

Açıklamada verilen desteğe ilişkin şunlar söylendi:

“Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi, enflasyon ile sadece geniş zamanlı ve derinlikli bir strateji ile mücadele edebiliriz. Enflasyon ile mücadelede kararlılık ve sağlam irade önemlidir, bu mücadele duruşumuzun süreklilik arz etmesi gerekmektedir. Bugün devlet millet el ele bu duruşun temellerini atmıştır.

Bu yeni süreç içerisinde turizm sektörü olarak bakanlığımız ile koordineli bir biçimde ülkemize getireceğimiz dövizin artışı için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.

Üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilincinde olarak hedeflerimizi dolar bazında revize ederek milli ekonomi mücadelemize maksimum katkıyı sağlamak için canla başla çalışacağız.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha