HIKVISION

Ender Alkoçlar: Çok azıp kudurmuştuk, ders olsun…

Ender Alkoçlar: Çok azıp kudurmuştuk, ders olsun…
31 Mart 2020, 11:10
Ender Alkoçlar, korona virüs salgınının insanlara evde oturup birçok şeyi sorgulama fırsatı verdiğini anlatarak “Çok azıp kudurmuştuk, hayat bize ‘Otur evinde, sade yaşa, unuttuğun şükretmeyi hatırla, gösterişten vazgeç, muhasebe yap” dedi.

Günaydın'dan Merve Yurtyapan'a konuşan Ender Alkoçlar kendine has üslubuyla açıklamalarda bulundu. Korona virüs salgını nedeniyle evlere kapanan topluma ilişkin değerlendirmede bulunan Alkoçlar, yaşananların herkesin hayatını sorgulamasına nenen olduğunu belirterek “Çok azıp kudurmuştuk, hayat bize ‘Otur evinde, sade yaşa, unuttuğun şükretmeyi hatırla, gösterişten vazgeç, muhasebe yap’ dedi. Bugünler hepimiz için bir ders olmalı” dedi.

Toplumun belli kesimlerinin hayatın gerçeklerinden koptuğunu ifade eden Alkoçlar şöyle devam etti:

"Bir kudurmuştuk, bir kudurmuştuk ki... Evlenme teklif etti partisi, sözümüz olacak partisi, nişan yapacağız en iyi yerde olmalı, düğünümüz var aman rezil olmayalım; paraşütle mi atlasak, Tarkan mı çıksın, Jennifer Lopez mi? Yok en değişik bizimkisi olsun. Hamileyim, bebeğimin cinsiyeti belli oldu partisi... Doğurmadan bebek geliyor partisi. Doğurana kadar odayı Versay Sarayı'na çevirmeler. Baby shower, dişi çıktı, yaş günü ve daha liste uzun. Çok azdık ve kudurduk, dünya bize 'Otur evde, sade bir hayat yaşa, şükretmeyi, unuttuğun sağlığın, gösteriş yapmaktan kaçırdığın zamanın, hayatında abarttığın her mananın muhasebesini yap' dedi. Yapıyor muyuz? Yapalım bence... Yaşam tarzımızdan, konuşma şeklimize kadar bir abartı, bir şımarıklık. Ne oldu o mütevazı Türk milletine. Herkeste bir yarış, şükretmeyi unuttuk. Milyon dolarların olsa ne fayda; hadi gidelim tatile. Avrupa mı, Asya mı? İşte elini yüzünü yıkar oturursun evde. Ne kaldıysa dolapta pişirir yersin. Lokantalarda yemek beğenmeyen, aşçı, garson azarlayan, makyaj görüntüsünü Instagram'da paylaşanlara ne oldu? Bu bize büyük bir ders olsun. Allah hepimizin yardımcısı olsun…"

Yorumlar
Hotelsalih
01 Nisan 2020, Çarşamba 09:40
Çok yerinde bir yazı olmuş yüreğinize saglik. Allah bizlere ders almayı nasip etsin
Erhan Arda
01 Nisan 2020, Çarşamba 01:31
Bir yazar olarak sizi kutluyorum. Üstelik bu açıkladığınız özel verileri sizin gibi işin içinden biri söylemese bu kadar uç örnekleri gerçekten bilemezdik. Ayrıca teşekkürler. Yüzümüzü görmemize ayna oldunuz. Artık değişimlerin gerçek musibetler gelmeden de anlaşılması en büyük dileğim.
Vatandaş
01 Nisan 2020, Çarşamba 01:17
Gerçek manada tebrik ve teşekkür ediyorum yalnızca küçük bir ekleme yapalım bundan sonra harcamadığımız bu lüzumsuz paraları ihtiyaç sahiplerine aktaralım selam saygı ve dua ile
Cemil
01 Nisan 2020, Çarşamba 09:03
Eyvallah. Söylenenler doğru. Teşekkurler. Lâkin bizler sıkıntılar geçince yine eski halimize dönme ihtimalimiz var. Bu dersi unutmadan bir hayat yaşamak duası ile ...
Canbabs
01 Nisan 2020, Çarşamba 08:06
İnsanlık ve insan olabilmekten öte daha güzel ne olabilir.
Salih Kumru
01 Nisan 2020, Çarşamba 07:01
Ender bey,Sizi en kalbi duygularımızla ailece kutluyoruz.Tespitleriniz çok yerinde.Ümmet kendine gelmeli,Gösterişten uzak mütevazi bir hayat sürmeli,Rabbim yar ve yardımcımız olsun
Serkan aydın
31 Mart 2020, Salı 02:07
Bravoo
Atacan
31 Mart 2020, Salı 01:50
Sizler için ders oldugu kesin, ancak bu durumlar gecsin sizler tekrar o heybetli hayatiniza bıraktığınız yerden devam edeceksiniz. Bu da bir diger gerçek. Ama yine d e kaleminize sağlık. Bunu görmeniz de bir erdem.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha