En çok Türkiye turları satılıyor, ek uçak konacak

En çok Türkiye turları satılıyor, ek uçak konacak
23 Şubat 2019, 13:10
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çekildiği fuarlardan biri olan Çekya Holiday World’e katılarak temaslarda bulundu.

Çekya Holiday World fuarında yaptığı görüşmeler ve edindiği bilgileri aktaran Dahaoğlu, 28’inci kez kapılarını açan fuarın Orta Avrupa ülkelerini kapsıyor olması açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Dahaoğlu, Çekya’dan Türkiye’ye giriş yapan ziyaretçi sayısının 2018'de 2017'ye göre yüzde 97 artışla 164 bin 637'ye ulaştığını söyledi.

En çok Türkiye turları satılıyor, ek uçak konacak

Dahaoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi: Acente olarak da sadece Fibula Travel, 45 metrekarelik bir stant açmış. Firmanın genel müdürü Tunç Sudoğan, 2019 yılında en çok satılan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Bu sene yeni açılan acentenin 2019 ilk yıl hedefinin 5 bin kişi olduğunu belirtti. Blu Style acentesi bu sene 26 bin koltuk almış ve kapasitesinin şimdiden yüzde 70’ini satmış. Yetkililer haziran itibariyle ek uçak koyacaklarını açıkladılar. Fuarda önemli acente ve tur operatörleri tanıtım ve kontrat çalışmalarını sürdürüyor. Büyük tur operatörlerinden Çedok, Orex, Exim ve Fischer yetkilileri kapasite arttırdıklarını ve 2019 sezonunda paket tur pazarının yüzde 30 genişleyeceğini söylediler. Fakat her yerde söylem aynıydı. Türkiye’ye turist gönderen ülkeler arasında 11’inci sırada yer alan Çekya’da gözler Türkiye’yi aradı."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha