En büyük savaşımız kaçak turlarla olacak

En büyük savaşımız kaçak turlarla olacak
13 Nisan 2019, 14:26
TÜRSAB Marmaris Bölge Temsil Kurulu, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın da katıldığı acentaları birleştirme ve kaynaştırma kahvaltısı etkinliği düzenledi.

TÜRSAB Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin etkinlikte yaptığı konuşmada bölgede turizmi ileriye taşımak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Acentaların haklarını korumak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Esin, " ’En büyük savaşımızı kaçak tur satışlarıyla ilgili veriyoruz. Bunun için haftada bir özellikle sahil bandında denetimlerimizi gerçekleştirdik. En büyük sorunumuz tekne turu adı altında kurulan stantlarda kara satışları, restoranlarda yapılan tur satışları, sokakta yapılan tur satışları. Bunlar bizi oldukça olumsuz etkiliyor. Bu konuyla ilgili raporlarımızı hazırladık, gerekli çalışmaları yapacağız" dedi.

Hanutçuluğa izin vermeyeceğiz

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise Marmaris’te turizm sezonunun uzayacağına inandıklarını söyledi. Oktay, " Hanutçulukla ilgili kısımda Suat Esin beyle sürekli temas halindeyiz. Buna kesinlikle müsaade etmeyeğiz." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha