Düşen uçak daha önce dört kez arıza vermiş

Düşen uçak daha önce dört kez arıza vermiş
05 Kasım 2018, 15:39
Endonezya'da kalkıştan 13 dakika sonra sonra denize çakılıp 189 kişiye mezar olan Lion Havayolları'na ait Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının 32 metre derinlikteki enkazına ulaşıldı. Uçağın karakutusundan alınan bilgiler çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.

Endonezya'da kalkıştan 13 dakika sonra sonra denize çakılıp 189 kişiye mezar olan Lion Havayolları'na ait Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının 32 metre derinlikteki enkazına ulaşıldı. Geçtiğimiz günlerde Endonezyalı Lion Air havayolu şirketine ait yolcu uçağı, Cakarta-Pangkal Pinang seferi için havalandıktan kısa bir süre sonra 181 kişilik yolcu ve 6 mürettebatıyla denize düşmüştü.

4 kez arıza vermiş

Temmuz ayında ilk uçuşunu yapan ve Boeing'den fabrika çıkışlı olarak teslim alınan uçağın daha önceden 4 kez arızalandığı ortaya çıktı. Uçağın karakutusundan alınan bilgilere göre uçağın daha önce dört defa arıza yaptığı ortaya çıktı. Ayrıca uçağın hız göstergesinde sorun olduğu tespit edildi. Konuya ilişkin tüm detayların yapılan incelemeler sonrasında hazırlanacak raporla birlikte kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. PK-LQP kuyruk tescilli uçak, bu yılın Temmuz ayında ilk uçuşunu gerçekletirmişti. B737 MAX 8 tipi yolcu uçağı ABD’li uçak üreticisi Boeing’den fabrika çıkışlı olarak teslim alınmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha