Dediğini yaptı

Dediğini yaptı
08 Kasım 2018, 13:25
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2019'da katılacağı yurtdışı turizm fuarları belli oldu. Bakanlığın katılacağı fuar sayısında 2018'e göre çok keskin düşüş yaşandı. İşte o liste....

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama da Türkiye'nin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtılması ve pazar payının arttırılması amacıyla her yıl yurtdışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına Bakanlığın kamu/özel sektör işbirliği ve yurtdışı temsilcilikleri aracılığıyla katılım sağlandığı belirtildi. 2019 yılında Bakanlıkça kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurtdışı temsilcilikler aracılığıyla, 22 ülkede 4'ü büyük olmak üzere toplam 24 turizm ihtisas fuarına katılım sağlanacağı ifade edildi.

2018'e göre 4 katlık düşüş yaşandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018'de kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ve yurtdışı temsilcilikler aracılığıyla, 55 ülkede 6'sı büyük olmak üzere toplam 96 turizm ihtisas fuarına katılım sağlayacak. Böylelikle 2019'da 2018'e göre Bakanlığın katılacağı fuar sayısında 4 katlık düşüş yaşandı.

Bakan Ersoy fuarlarla ilgili ne demişti?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un fuarlarla ilgili görüşlerini Sabah Gazetesi Yazarı Şelale Kadak yazısında şöyle gündeme getirmişti: " Öğreniyorum ki Bakan Ersoy, Türkiye'nin yurtdışında katıldığı yaklaşık 150'ye yakın fuar sayısının 40'a düşürülmesini istemiş. Ersoy, etkin sosyal medya kullanımının öneminin ortaya çıktığı bu günlerde doğru hedef kitle, nitelikli turist için fuarda yapılan tanıtımın bir anlamı olmadığı görüşünde. Fuar en pahalı yatırım. Kaç kişiye ulaşıyor ki? Bir turizmci olarak söyleyeyim, fuarların tanıtıma hiç bir faydası yok. Gerekiyorsa kanaat önderlerini Türkiye'ye getirip, onlarla tanıtım yapacağız. Yurtdışında konunun uzmanı tüm ajanslarla görüşüyoruz."


İŞTE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NIN 2019'DA KATILACAĞI YURTDIŞI TURİZM FUARLARININ LİSTESİ

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha