Danimarkalılar Türkiye'ye dönüyor, THY sefer sayısını artırıyor

Danimarkalılar Türkiye'ye dönüyor, THY sefer sayısını artırıyor
21 Ekim 2018, 21:58
Danimarka'dan Türkiye'ye gelen turistlerin sayısı bu yılın ilk 8 ayında geçen yıla göre yüzde 22 artarak 236 bine ulaştı. Danimarkalı tur operatörleri yönlerini yeniden Türkiye'ye çevirirken THY'de sefer sayısını artıracak.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Öksnehallen merkezinde düzenlenen 'Kaliteli Seyahat için Turizm Fuarı’nda THY standı yoğun ilgi gördü. THY Kopenhag Müdürü Serkan Binyar Danimarkalı nitelikli turistlerin Türkiye'ye yeniden ilgi göstermeye başladığını söyledi. Binyar, geçmişte Bodrum’da 5 yıldızlı otellerle çalışan ve daha çok üst tabaka müşterilere hitap eden Danimarkalı tur acentelerinin yine bu otellerle çalışmaya başladığını ifade etti.

Sefer sayısı artıyor

Binyar, THY'nin 2019'da İstanbul-Kopenhag seferlerini artıracağını söyledi. THY'nin şu anda Kopenhag'dan İstanbul'a günde üç seferi var. Ayrıca Billund Havalimanı'ndan günde bir sefer yapılıyor. Binyar, 27 Mayıs 2019'dan itibaren Kopenhag'dan İstanbul'a bir ilave sefer daha konulacağını söyledi. Sefer sayısının artmasıyla birlikte hem yurtdışındaki farklı destinasyonlara hem de Bodrum, Dalaman, Antalya gibi turistik bölgelere bağlantı süresi de kısaltılmış olacak. Fuara gelenler, THY standında ikram edilen baklavalara da yoğun ilgi gösterdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha