Cezalar kesilmeye başladı, TÜRSAB'tan uyarı geldi!

Cezalar kesilmeye başladı, TÜRSAB'tan uyarı geldi!
14 Nisan 2019, 00:09
İstanbul Havalimanında seyahat acentalarına transfer araçlarının yanlış yerlere park etmelerinden dolayı ceza kesilmeye başlandı. TÜRSAB konuyla ilgili acentalara önemli bir uyarıda bulundu.

TÜRSAB'tan yapılan açıklamada İstanbul Havalimanında; seyahat acentalarına bağlı transfer araçlarının otopark sorunu yaşadığı belirtildi. Acenta araçlarının transfer alanında farklı ve yanlış alanlara park etmelerinden dolayı kaynaklanan trafik cezalarına maruz kaldıkları belirten açıklamada " Buna karşın; Havalimanı Yönetimi’nin, seyahat acentalarımızın transfer araçlarının kullanımı için geçici olarak tarafımıza tahsis etmiş olduğu, ilişikteki krokilerde yerini ve ulaşım şeklini belirttiğimiz VIP Terminal yanında bulunan Otobüs Terminali’nden “ÜCRETSİZ” olarak yararlanılabilecektir." ifadeleri kullanıldı.

Ceza yememek için yapılması gerekenler

TÜRSAB'ın duyurusunda acenta araçlarının ceza yememek için yapması gerekenler şu şekilde sıralandı:

" Seyahat acentalarımıza bağlı araçların, herhangi bir ceza ile karşılaşmamaları için çalışma prensibi şu şekildedir;

Tur Lideri: Turistleri geliş alanında karşılar, herkesin ve her şeyin tam olduğunu tespit eder, telefonla, VIP TERMİNALİ’nin yanındaki OTOPARK’ta bekleyen transfer aracını arayarak tur alanına gelmesini söyler, transfer aracı transfer alanına gelir, turistleri bindirir ve havalimanından ayrılır.

Transfer Araçlarının;

1-Havalimanı altında yer alan transfer alanında 15 dakikadan fazla durmamaları,

2-VIP TERMİNALİ’nin yanında bulunan kapalı OTOBÜS OTOPARKI’nı kullanmaları önemle rica olunur"

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha