Çarpıcı iddia: Satılacak!

Çarpıcı iddia: Satılacak!
23 Nisan 2019, 10:08
Avrupa'nın en önemli ikinci tur operatörü Thomas Cook'la ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Avrupa'nın en önemli ikinci tur operatörü Thomas Cook'la ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Ekonomik açıdan zor duruma giren İngiliz tur operatörünün satılacağı öne sürüldü. SkyNews'te yer alan habere göre Çinli yatırım şirketi Fosun, Thomas Cook'a teklif götürmeye hazırlanıyor. Fosun’un, 1841 yılında kurulan dünyanın en eski seyahat şirketi Thomas Cook'un tur operatörlüğü bölümünü satın almak için teklif verebileceği öne sürüldü.

Zarar açıklamıştı

Haberde Thomas Cook'un 2018 yılında ve 2019 yılının ilk çeyreğinde zarar açıklayan Thomas Cook'un hava yolu şirketini satmak için girişimlerde bulunduğu hatırlatıldı. Ayrıca dev tur operatörünün 21 satış mağazasını daha kapatma kararı aldığı, ekonomik açıdan zor durumda olduğu ifade edildi.

Fosun ve Thomas Cook, Çin'de ortak bir şirkete sahip. Fosun ayrıca, daha önce satın aldığı Club Med otelleri için de Thomas Cook ile iş birliği yapmıştı.

Yılda otalama 19 milyon yolcuya hizmet veren ve 9 milyar pound ciro elde eden Thmas Cook'un 16 ülkede toplam 22 bin çalışanı bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha