Burak Tonbul: Erken rezervasyon yapanlar kazandı

Burak Tonbul: Erken rezervasyon yapanlar kazandı
16 Haziran 2022, 10:42
Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, erken rezervasyon indiriminden yararlanan tatilcilerin ciddi anlamda indirimli tatil yapacağını dile getirdi.

Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, erken rezervasyon indiriminden yararlanan tatilcilerin ciddi anlamda indirimli tatil yapacağını dile getirdi.

Bu yıl maliyetlerdeki artışlar sebebiyle erken rezervasyon yaptıranlar ekstra kazançlı çıktı

Burak Tonbul, "Erken rezervasyon çok önemli ve tüketicinin avantajına bir enstrümandır. Bu yıl erken rezervasyon dönemi yüzde 50'ye ulaşan indirimlerle başlayıp yüzde 30'a varan indirimlerle sona erdi. Bu dönemde erken rezervasyon indirimlerinden faydalanan tatilciler çok şanslı, normal bir yılda erken rezervasyon indiriminden yararlanan bir misafir en uygun fiyattan tatilini alıyor olsa da bu yıl ekstra olarak Avrupa'nın Türkiye'ye ilgisi ve özellikle enflasyondaki yükseliş ile birlikte alınan avantajlı fiyatın katkısı çok daha büyük oldu. Maliyet artışları ile birlikte fiyatlar Haziran ayında arttı" dedi.

Yüksek talep gören bölgeler

Bu sene Avrupa'dan ve İngiltere'den Türkiye'ye yönelik iyi bir talep olduğuna dikkat çeken Burak Tonbul, şöyle konuştu:

"Bu talep son dakikaya kalan iç pazara ayrılabilecek kontenjanların azalması anlamına gelir. Bu da turizm sezonunda istenilen otelde yer bulmanın zorlaşması demektir. Erken rezervasyon bu açından da tüketicilere çok önemli bir imkan sunmaktadır. Erken rezervasyon yaptıran tatilciler yaz döneminde yer sıkıntısı stresine girmeden istedikleri otelde tatil yapabilirler. Ancak burada önemli olan nokta güvenilirliğinden emin oldukları firmalar üzerinden erken rezervasyon yaptırılmasıdır. Para iade garantisi veren bunu da daha önce tecrübe etmiş acenteler tercih edilmelidir. Pandemi döneminde bunun önemini gördük. Parasını uzun süre geri alamayan insanlar oldu. Biz Touristica olarak geri iade garantisi ile hizmet veriyoruz. Bu nedenle pandemi döneminde bizden otel rezervasyonu yapmış kimseyi mağdur etmedik."

Burak Tonbul, Antalya'da Side, Belek, Lara, Fethiye ve Kuşadası bölgelerine talebin yüksek olduğunu kaydederken Kurban Bayramı'nın da hareketli geçeceğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha