Burak Tonbul: Aynı tarihte açılamazsak...

08 Mayıs 2021, 20:21
Touristica ve Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı, Paloma Hotels’in de Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tonbul, Turizm Meclisi TV’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Turizm Aktüel, Tourism Today, Turizm Güncel ve Turizm Ajansı’nın hayata geçirdiği Turizm Meclisi TV, Türk turizminin önemli isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Turizm Meclisi TV’nin yeni konuğu ise 40 yıllık turizm geçmişine sahip olan Diana Travel’ın ve iç pazarın önemli acentalarından Touristica’nın Yönetim Kurulu Başkanı, ayrıca Türkiye konaklama sektörünün dikkat çeken markası Paloma Hotels’in de Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tonbul oldu.

Deneyimli turizmci Burak Tonbul, Tourism Today Genel Yayın yönetmeni Haluk Özsevim’in sorularını yanıtladı. Açıklamalarında Türkiye için iç pazarın önemine dikkat çeken Burak Tonbul iç pazarın sadece kriz dönemlerinde değil her zaman önemli bir pazar olduğunu söyledi. Yurt dışı pazarlarını da değerlendiren Tonbul, vaka sayılarının düşmeye devam etmesi halinde turistlerin Türkiye’ye tatile geleceğini dile getirdi.

Açıklamalarında işçisinden patronuna tüm turizm sektörüne seslenen Burak Tonbul, bu süreçten hep birlikte çıkılacağını belirterek “Turizme inancınızı kaybetmeyin” dedi.

Aynı tarihte açılamazsak rezervasyonlarımızı İspanya ve Yunanistan'a kaptırırız

Avrupa pazarındaki güncel durumu değerlendiren Burak Tonbul, pandemiyle mücadelede ciddi adımlar atılamaması halinde ciddi kayıplar yaşanacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Rakiplerimizle aynı zamanda açılamazsak elimizdeki rezervasyonları da rakiplerimize kaptıracağız aşikar. Türkiye’ye rezervasyon yapmış turist Türkiye’nin açılmasını beklemeyecektir. On tanesinden sekizi rezervasyonunu İspanya veya Yunanistan olarak değiştirecektir. Tur operatörleri de bunu teşvik edecektir.”

Easyjet’in bu yılki Türkiye planı 500 bin koltuk

İngiltere’nin açılmasından itibaren, partner tur operatörleri easyjet’in Türkiye’deki dört havalimanına 500 bin civarında koltuk planladığını hatırlatan Burak Tonbul, “Önümüzdeki yılın planı da 1 milyon. Böylesi bir yılda bile bu kadar koltuğun ayrılmış olması önemli” dedi.

Temmuzda sezon açılır, yerli turist elini çabuk tutsun

Temmuz ayı itibariyle turizm sektörünün ivme kazanacağını tahmin ettiğini belirten Burak Tonbul, yerli tüketicileri de fiyatlar makulken ellerini çabuk tutmaları yönünde uyardı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha