Bodrum, daha çok İtalyan turist için düğmeye bastı

Bodrum, daha çok İtalyan turist için düğmeye bastı
12 Ekim 2018, 12:23
Bodrum Tanıtma Vakfı, 10 - 12 Ekim 2018 tarihleri arasında İtalya’nın en büyük profesyonel turizm fuarı olan Rimini TTG İncontri Turizm Fuarına katıldı.

Türkiye’den destinasyon olarak sadece Bodrum’un katıldığı, 32.000 kişinin ziyaret ettiği fuarda yapılan görüşmeler sonucunda tur operatörleri, 2019 yılında Bodrum’a gelecek İtalyan turist sayısında artışlar olacağını belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, tanıtımla ilgili yaptıkları çalışmaların olumlu sonuçlarına fuarda şahit olduklarını söyledi. Daha çok İtalyan turisti Bodrum’a çekebilmek amacıyla İtalyan gazeteci, yazar ve bloggerları Bodrum’da misafir ettiklerini ve onlara Bodrum’u yerinde tanıtttıklarını belirten Kocadon, "İtalya Rimini TTG İncontri 2018 Turizm Fuarında da bu çalışmalarımızın ne denli olumlu sonuçlar verdiğine şahit olduk. Yabancı Ülkeler Turizm Kurumları Birliği tarafından 7 kategoride düzenlenen yarışmada Bodrum hakkında yazılan iki makale ödül aldı. Bodrum markasına değer katan projeler üretmek ve Bodrum’u tüm dünyaya tanıtmak için çalışmalarımız artan bir ivmeyle sürecek” dedi.

2017 yılı Haziran ayında Bodrum Tanıtma Vakfı; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İtalya Kültür ve Tanıtma Ataşeliğinin işbirliği ile belirlenen 9 gazeteci ve bloggerı Bodrum’da ağırlamıştı. Yazarların Bodrum’daki izlenimlerinden oluşan makale ve yazılar, çeşitli dergilerde yayınlanmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha