Binlerce turist mahsur kaldı...Deniz kenarına sığındılar!

Binlerce turist mahsur kaldı...Deniz kenarına sığındılar!
31 Aralık 2019, 11:16
Avustralya aylardır orman yangınlarıyla mücadele ediyor.

Avustralya aylardır orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Ülke genelinde 4 milyon hektardan fazla alan küle dönerken ünlü tatil kasabası Mallacoota'da yangınlar nedeniyle binlerce turist mahsur kaldı.

Bölgede turistler teknelerle güvenli bölgelere taşınırken, hayvanları da kurtarma çalışmaları sürüyor.

Victoria eyaletine bağlı sahil kasabası Mallacoota'da etkili olan yangının yerleşim yerlerine yaklaşmasıyla 4 bin civarında kişi sahil, rıhtım ve teknelere sığındı.

Victoria eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, bölgede mahsur kalan kişileri deniz yoluyla tahliye etme planları olduğunu ve yangınlara bağlı olarak kara yoluyla erişim sağlanamayan kişilere deniz yoluyla ulaşılabileceğini belirtti.

Bölgede 4 kişiden haber alınamadığını bildiren Andrews, "Nerede olduklarını doğrulayamıyoruz." dedi.

Yetkililer, artan sıcaklık, rüzgar ve yıldırımların etkisiyle Victoria ile Yeni Güney Galler eyaletlerindeki yangınların büyüdüğünü ifade etti.

Ülkenin Yeni Güney Galler bölgesinde yangın nedeniyle 1 gönüllü itfaiyeci hayatını kaybetmiş, 2 itfaiye eri ise yaralanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yangınların artmasını engellemek amacıyla Sydney kenti dışında, yılbaşı kutlamalarında havai fişek atılması yasaklanmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha