Bilet tartışması kalmayacak

Bilet tartışması kalmayacak
08 Ocak 2019, 15:53
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yapımcılarla sinema işletmecileri arasında tartışma konusu olan indirimli sinema biletleriyle ilgili konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, son günlerde sinemacılarla sinema salonu işletmecisi Mars Cinema Group arasındaki 'mısır-bilet parası' tartışmasıyla ilgili TBMM'de gazetecilerin sorularını cevapladı.

Eşitliğin sağlanması gerekiyor

Konuyla ilgili Meclis'e önerilerine gönderdiklerini belirten Bakan Ersoy şunları söyledi: "Promosyonlar içinde bazı eşit olmayan uygulamalar yapılmaya başlanmış bunu da düzenlememiz gerekiyor. Bunun eşit sağlanması gerekiyor Meclis’e önerilerimizi gönderdik tartışılacak. Önemli olan hasılatın eşit şekilde dağıtılmasını sağlamak. Promosyonla yapılan indirimlerde biletin fiyatını aşağı çekiyorsanız net hasılatta eşitliği bozmuş oluyorsunuz önemli olan bunun giderilmesi. Bir sıkıntı kalacağını sanmıyorum özünde herkes mutlu olacak. Hasılat payı vergiler çıktıktan sonra kalan eşit bir şekilde olacak. Bizim önerdiğimiz şekilde yasa geçerse bilet tartışması kalmayacak."

Yorumlar
Ahmet Mengüç
09 Ocak 2019, Çarşamba 10:25
Bilet diyince bende uçak bileti sandım. Uçak Bileti zengini bakanımız acaba internetten acentaları silmeye devam edecek mi? Acaba kendi bilet sitesiyle, havayollarından ucuza bilet satacak mı hala 0 lira 3 lira karla. Bunlarada bi el atsana atanmış turizmci.
VEDAT YAĞAR
09 Ocak 2019, Çarşamba 08:59
Sayın bakanım internetten bilet alanlarla acentelerin arasındaki TARTIŞMAYI ne zaman sonlandıracaksınız,çünkü dolandırıcı konumundayız,bilet satarken 20 tl lik fark için telefonu gözümüze sokacaklar nerdeyse .
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha