BESA Grup renovasyon pazarına odaklandı

BESA Grup renovasyon pazarına odaklandı
11 Ocak 2018, 11:21
İnşaat sektörünün güçlü şirketlerinden BESA Grup, otel renevasyon pazarından daha fazla pay almak için çalışmalara başladı.

Türk turizminde geniş kapsamlı bir "inovatif hareketine” ihtiyaç duyulduğunu ileri süren BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, bu harekette itici gücün geçmişte de olduğu gibi inşaat sektörü tarafından başlatılabileceğini söyledi.

Resort ve şehir otellerinin yenilenme periyotlarına dikkat çeken Efe Bezci, 30-35 yaş aralığında ciddi sayıda tesis bulunduğunu belirtti.

Yapılacak renovasyon hamlesiyle Türk turizminin daha rekabetçi hale gelebileceğini ifade eden Bezci, şunları söyledi:

“Yapı yaşlılığının yanında çarpık kentleşme, modern mimariden ve donanımdan uzak projeler de durumun cabası. Sadece modern binalar dikmek de yetmiyor. Kültürel dokuya uygun yapılar üretmeli ve hizmet kalitemizi buna paralel Anadolu sıcaklığında artırmalıyız. Tüm bunlar için geniş katılımlı bir inovatif harekete ihtiyacımız var. Çünkü turizm ülkemiz için en önemli kaynaklardan biri ve biz sadece ‘değerlerimiz var nasılsa turist gelir’ anlayışı ile hareket etmememiz gerektiğini özellikle son 3-4 yılda çok daha iyi anladık. 2014 yılından itibaren gözlenen turist sayısındaki ciddi azalma, yerini 2017’nin Ocak-Haziran aralığında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,5 oranında artışa bıraktı. Son yıl yaşanan olumlu süreci devam ettirmek, geçmişin kötü izlerini silmek için topyekun harekete ihtiyaç var. Bu hareketi gerçekleştirebilecek en kuvvetli sektör yine inşaat. Özellikle inşaat sektörünün büyük temsilcilerinin turizm sektöründe atacağı her adım ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Bu güç, konut ofis üretiminde sürekli en iyiye ulaşma hedefini kısmen bile turizm sektörüne adapte etse kısa sürede çok iyi mesafe alacağımıza inanıyorum.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha