Berkay'dan otele 150 bin liralık tazminat davası

Berkay'dan otele 150 bin liralık tazminat davası
17 Nisan 2019, 10:01
Ünlü şarkıcı Berkay Şahin, konseri için hamile eşi ve menajeriyle birlikte gittiği İzmir Efes'teki bir otele 'problemli müşteri' sıfatıyla alınmadığı iddiasıyla tazminat davası açtı. Otel yönetimi iddiaya cevap verdi.

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin, konseri için hamile eşi ve menajeriyle birlikte gittiği İzmir Efes'teki bir otele 'problemli müşteri' sıfatıyla alınmadığı iddiasıyla tazminat davası açtı. Otel ise kendini savundu. Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre İzmir Efes'te dünyaca ünlü bir otelde konaklamak isteyen şarkıcının, bu talebi reddedildi. Çünkü geçtiğimiz yıllarda aynı otelde konaklayan Berkay, diğer otel müşterileri tarafından yönetime şikayet edilmişti. İstanbul dönüşü İstanbul Tüketici Mahkemesi'ne başvuran Berkay Şahin otelin tavrından dolayı itibarının zedelendiğini ve eşinin kabus gibi bir gece geçirmesi nedeniyle rahatsızlandığını iddia ederek 150 bin lira manevi tazminat talep etti.

Otel tamamen doluydu, iftira atılıyor

Otelin davada sunduğu cevap dilekçesinde Berkay ve ailesinin geldiği gün otelin tamamen dolu olduğu ve ünlü şarkıcının otele iftira attığı belirtilerek, otelin olayda herhangi bir kusuru olmadığı ve Berkay'ın manevi tazminat adı altında zenginleşme aracı olarak fahiş değerde dava açtığı kaydedildi. Otelde problemli müşteri şeklinde bir kategorize yapılmadığını belirten otel yetkilileri, davanın reddini talep etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha