Bentour CEO'su Kadir Uğur: Konuşmaktan başka bir şey yapmıyoruz

Bentour CEO'su Kadir Uğur: Konuşmaktan başka bir şey yapmıyoruz
18 Ocak 2017, 14:14
Yaşanan kriz karşısında Hükümetin ve Bakanlığın iyi bir sınav vermediğini ileri süren Bentour CEO'su Kadir Uğur, " Konuşmaktan başka bir şey yapmıyoruz" dedi.

Reina saldırısı sonrası Avrupa pazarlarındaki Türkiye rezervasyonlarında ciddi bir düşüş yaşandığını anlatan Bentour CEO'su Kadir Uğur, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bir an önce harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

"Bakanlık kaplumbağa gibi başını kabuğuna çekti"

Yaşanan kriz karşısında Bakanlığın iyi bir sınav vermediğini ifade eden Kadir Uğur, "Bakanlığımız kaplumbağa gibi kafasını kabuğunun içine çekti. Doğru dürüst bir şey yapılmıyor. Mısır bile kendini düzeltmeye başladı. Türkiye hala beklemede. Konuşmaktan başka bir şey yapmıyoruz" dedi.

"Türkiye'ye gitmeyin kampanyası devam ediyor"

Avrupa basınında Türkiye aleyhine çok ciddi bir lobi yürütüldüğünü belirten Kadir Uğur şöyle devam etti: "Buradaki basın iki terör grubunun elinde. Bu grupların sempatizanları çok sayıda medya kuruluşunu yönlendiriyor. Türkiye'de rejim değişti ve diktatörlük geldi diyorlar. Türkiye'ye tatile gittiğinizde diktatörlüğe destek verirsiniz diyerek, Türkiye'ye gitmeyin kampanyası yürütüyorlar. Türkiye'den ise tek bir karşı atak gelmiyor. Ne haber için lobi yapıyorlar ne de reklam veriyorlar."

"Hükümet durumun hala farkında değil"

Yaşanan krizin derinleşmesi halinde sektörün ve Türkiye'nin kayıplarının görünenden çok daha büyük olacağına dikkat çekin Kadir Uğur sözlerini şöyle tamamladı: "Turizmde yetişmiş çok değerli insanları kaybediyoruz. Yetişmiş insanlarımız başka sektörlere geçmek zorunda kalıyor. Ayrıca oteller uzun süre kapalı kalır ise asıl yıkım o zaman başlar. İleride bu otelleri açmak ve yenilemek mümkün olamayabilir. Hükümetimizin hala bunun farkında olmadığını düşünüyorum... Göçmene 10 milyar lira harcayan Hükümet, ülkeye 30 milyar Dolar getiren turizm için 200 milyon kaynak ayırmıyor. Lütfen bunları yazın; hiç kimseden korkum yok..."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha