Bakanlık'tan 'sehven' zam açıklaması

Bakanlık'tan 'sehven' zam açıklaması
01 Şubat 2019, 10:45
Ulaştırma Bakanlığ Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde artış yapılmadığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Dün sabah saatlerinde Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldığı ve tek yön geçiş ücretlerinin otomobiller için 32.10 TL, minibüsler için 48.10 TL olduğu haberi gelmişti.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklaması ile Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde artış yapılmadığı bilgisi verildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Yeni ücret tablosu siteye sehven konulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık konuya ilişkin şu bilgilendirmeyi yaptı:“İstanbul'un iki yakasını deniz altından tüp geçitle bağlayarak şehir trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır. 2018 yılında otomobiller için 23,30 TL ve minibüsler için 34,90 TL olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir. Avrasya Tüneli'nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır. Avrasya Tüneli'nden yapılan geçiş ödemeleri hâlihazırda kullanılan OGS veya HGS hesabından yapılmaktadır. Geçiş ücretleri, son teknoloji ürünü tasarıma sahip serbest akış sistemi yardımıyla ödenmekte ve kullanıcılara kesintisiz yolculuk sağlayabilmek için gişelerde nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır."

Yorumlar
Mehmet Fatih
02 Şubat 2019, Cumartesi 03:43
01 nisanda tekrar koyarsiniz kalici olarak
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha