Bakanlık'tan Belek duyurusu!

Bakanlık'tan Belek duyurusu!
21 Şubat 2020, 08:37
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yaz sezonuna kadar tamamlamayı planladığı iki ücretsiz halk plajı için çalışmaları başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında; Belek Halk Plajı ile Kadriye Halk Plajı ve Mesire Alanı, zengin olanaklar sunan sosyal alanlar olarak hizmet vermeye başlayacak. Tesislerde; plaj alanından restoranlara, otoparktan yöresel ürün pazarına kadar pek çok hizmet sunulacak.

Proje tamamlandığında Belek Ücretsiz Halk Plajı; 1000 kişilik ücretsiz plaj alanı, 450 araç kapasiteli otopark, kafe ve restoranlar, çok amaçlı spor sahaları, yöresel ürünler halk pazarı ile hizmete girecek.

Kadriye Ücretsiz Halk Plajı ve Mesire Alanı ise; piknik için elverişli, 16000 metrekarelik mesire alanı, 3000 kişilik ücretsiz halk plajı, 570 araç kapasiteli otopark, kültür ve sanat aktiviteleri, kafe, restoran ve pastane, spor ve etkinlik alanları, yöresel ürünler halk pazarı gibi olanaklar ile hizmet verecek.

Plajlar engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlanacak. Ayrıca doğa ile dost bir strateji izleyen Bakanlık, her iki plajda da, nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan caretta caretta kaplumbağaları için koruma ve tedavi merkezlerine yer verecek.

Yorumlar
Osman EĞDİR
22 Şubat 2020, Cumartesi 04:53
Burada doğru söylenmiyor kamuoyu kandirilmasin. Bu alanların 4 katı alan zaten halk plajı idi. Şimdi bakanlık dün bize ait olan plajın yüzde 70 ini otele ayırmış 124000 Serik halkinada yüzde 30 unu layık görmüş. Lütfen halkımızı kandırmayın.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha