Bakan Nebati turizmcilerle görüştü; gündem istihdam…

Bakan Nebati turizmcilerle görüştü; gündem istihdam…
29 Ocak 2023, 00:46
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, turizm yatırımcılarıyla bir araya geldi. Görüşmede istihdam konusunda destekler gündeme geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, turizm yatırımcılarıyla görüştü. TTYD, TÜROB ve TURYİD’in temsil edildiği toplantıyı Nebati sosyal medya hesabından “Stratejik sektörlerden biri olan turizmde, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini ve sektörün küresel ölçekte etkileşimini sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren Turizm İstişare Kurulu Üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdik.” diyerek duyurdu.

Görüşmede turizmin; gastronomi, tarih ve doğa gibi birçok alanda yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak hususları değerlendirdiklerini açıklayan Nebati, “İstihdama ve cari işlemler dengesine önemli katkılar sağlayarak ülke ekonomisine değer katan turizm sektörünün gelişimini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Nebati paylaşımını “Önümüzdeki günlerde de diğer sektör paydaşları ile istişareye dayalı katılımcı bir anlayış ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz” şeklinde tamamladı.

Bakanlığın konsantrasyonu istihdam…

Nebati turizm sektörüyle görüşmelerine 23 Aralık 2022 tarihinde TÜROFED’le başlamıştı. TÜROFED’le yaptığı toplantıda da istihdam vurgusu yapan Bakan Nebati’nin bakanlık bürokratlarına sektöre istihdam odaklı bir destek programı üzerinde çakışmaları yönünde talimat verdiği gelen bilgiler arasında.

Yorumlar
ahmet Dal
07 Şubat 2023, Salı 11:16
Bakan Nebati turizmcilerle görüştü; başlığını görünce bir Seyahat acentesi olarak yazıda ve fotoğrafta TURSAB yetkilisi aradı boşyere gözlerim. Doğru başlık Otelciler ile olmalıydı. Tüm medya sürekli aynı hatayı yapıyorlar. Turizmci deyince sadece otelcileri düşünüyorlar..umarız bu hatadan dönülebilir
bir otelci
30 Ocak 2023, Pazartesi 10:32
Hazır yüz yüze gelmişken, sektörü zora sokan, tüm dünyadaki modellerin dışında yanlış uygulanan ve otelciye yüklenen Konaklama vergisinin durumu da görüşülseymiş keşke.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha