Atlasglobal'in ardından yeni işten çıkarmalar!

Atlasglobal'in ardından yeni işten çıkarmalar!
04 Aralık 2019, 14:05
Ekonomik sıkıntılar sebebiyle uçuşlarını 16 Aralık'a kadar durduran Atlasglobal'deki işten çıkarmaların ardından farklı şirketlerde de personel çıkarmaları başladı.

AtlasGlobal Havayolları, yeniden yapılanmak amacıyla uçuşlarını 16 Aralık 2019 tarihine kadar durdurmuştu. Sadece bazı charter ve Irak Havayolları’na verdiği uçuş ekip desteğini sürdüren şirket, küçülmeye gitti.

50 yardımcı pilotun ardından 93 kabin memurunu işten çıkardı

Atlasglobal, geçen hafta ilk etapta 50 ikinci pilot ile AtlasGlobal yollarını ayırdı. Bunu dün çoğu tecrübeli 93 kabin memurunun işten çıkartılması izledi. Kabin memurlarının önemli bölümünü İstanbul merkezli uçanlar oluşturuyor. 16 Aralık sonrasında uçuşlarına daha küçük bir filo ile devam etmeyi hedefleyen havayolunun nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Çelebi'den 195 personel çıkarıldı

AtlasGlobal’in uçuşlarına ara vermesi, İstanbul Havalimanı’nda şirkete yer hizmetleri veren Çelebi’yi de vurdu. 85’i yer operasyon, 110’u da konturlarda çalışan toplam 195 personel işten çıkartıldı. Yöneticiler, AtlasGlobal belirsizliği nedeniyle işten çıkartmanın yaşandığı bilgisini verdi.

TGS'de 100 personelle yollar ayrıldı

Türk Hava Yolları ile HAVAŞ’ın ortak yer hizmeti şirkti Turkish Ground Service’te (TGS) ise 2018’de şirkete giren ve bir yıl içinde sık sık rapor alan 100 personelin sözleşmesi yenilenmeyerek işten çıkartıldı. Çalışanlara rapor konusunda uyarı yazısı gönderildi.(Kokpit.aero)

Yorumlar
ŞEVKİ Tezcan
05 Aralık 2019, Perşembe 04:30
Yaziklar OLSUN...!!
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha