Atatürk Havalimanında dönüşüm şart

Atatürk Havalimanında dönüşüm şart
16 Mart 2019, 10:42
İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç Nisan ayında ticari uçuşlara kapanacak Atatürk Havalimanı'nın fuar merkezi yapılması fikrini doğru bulduklarını söyledi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç Atatürk Havalimanı'nın fuar merkezi yapılması fikrini doğru bulduklarını söyledi.Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre Başkan Avdagiç, Atatürk Havalimanı'nın fuar merkezi yapılması fikrini doğru bulduklarını, ancak bunun için bir dönüşüm yapılması gerektiğini belirterek, "Oradaki bütün holler, hemen bugünden yarına kullanılabilecek durumda değil. Statik anlamda da fiziki anlamda da. Hem bazı hollerin dönüşmesi hem bazı ilave hollerin yapılması lazım. Biz İstanbul Dünya Ticaret Merkezi olarak oraya katkı vermeye hazırız" dedi.

Otel fiyatlarımız ucuz

İstanbul'da çok önemli turizm yatırımları bulunduğunu belirten Avdagiç, geçen yıl 13.4 milyon ziyaretçi ağırlandığını aktararak, "Bu yıl 14 milyon kişiyi yakalayacağımızı öngörüyorum. Buna bağlı olarak geçen yıl İstanbul'da fiyatlarımız yüzde 11 arttı ama hala 5 yıldızlı otel fiyatlarımız Avrupa ölçeğine göre ucuz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha