HIKVISION

Aşçının yanlış hareketi turistleri yaktı!

Aşçının yanlış hareketi turistleri yaktı!
21 Eylül 2019, 11:45
Alanya yakınlarındaki Kestel turizm bölgesinde tatil yapan Ekaterinburglu iki çocuk, aşçının yemek şovunun kurbanı oldu.

Çocukların babasını yaptığı açıklamaya göre akşam yemeği sırasında kaynar yağ ile şov yapan aşçı, yaptığı yanlış hareket ile elindeki kızgın ve yanan yağın masada bulunanların üzerine dökülmesine sebep oldu. Olayda 8 kişi zarar görürken, iki çocuğun ciddi şekilde yandığı belirtildi.

Cehennem gibiydi

Çocukların babasını yaptığı açıklamada, ” Bu gerçek bir cehennem gibiydi. Bunu düşünemezsiniz bile. Çocuklar nasıl bağırıyorlardı! Hem ciltleri hem elbiseleri yanıyordu ve çok hızlı bir şekilde elbiselerini çıkarma şansımız oldu. 8 kişi yaralandı. Çeşitli yerlerinde yanıklar oldu, ikisi benim çocuklarımdı. Birisi 3,5 yaşında diğeri 10 yaşında. Birinde yüzde 27 oranında, 2. ve 3. derecede yanıklar oluştu. O, şu anda Türkiye’den uçamayacak durumda, birkaç gün daha burada hastanede kalacağız. Diğer çocuğum ise kolunda ve kafasında yanıklar oldu. Yüzde 16 civarında yanık oluştu” dedi.

Çocukların babası ayrıca otelin bütün sorumluluğu üzerine aldığını çocukların tedavisi için klinik masraflarını karşıladığını belirtti. Ayrıca babanın ve çocuğun Rusya’da tedavisi içinde ödeme yaptığını, çocuklar ve anne için ise sigorta şirketinin biletleri karşıladığını söyledi. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha