'Artık kimse kafasına göre otel yapamayacak'

'Artık kimse kafasına göre otel yapamayacak'
21 Mart 2019, 07:24
İzmir Karaburun- Çeşme Ildır Körfezi Cumhurbaşkanı Kararıyla Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKA) ilan edildi.

İzmir Karaburun- Çeşme Ildır Körfezi Cumhurbaşkanı Kararıyla Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKA) ilan edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan, ilçede artık kimsenin kafasına göre ev veya otel yapamayacağını söyledi. Karaburun’un planlı gelişeceğini belirten Turan, ilçenin 100 yıllık geleceğini garanti altına aldıklarını vurguladı.

Kimse kafasına göre ev ya da otel yapabilirim diyemeyecek

Karaburun 16 mahallesiyle, 10 bin nüfusu ile çok avantajlı bir bölge olduğunu belirten Turan, " Karaburun’da herkes kafasına göre ‘ev ya da otel yapabilirim’ diyemeyecek, ilçe bundan sonra planlı gelişecek. Karaburun’da kendinizi özel hissedeceksiniz. ÖÇKA ilan edilen yerlerde kitle turizmi yapılamaz, ekoturizm uygulamaları geçerli olur. Karaburun’da da bu böyle olacak. Bütün kurumlarla Karaburun’a destek vereceğiz" dedi.

Yorumlar
Zafer Cengiz
21 Mart 2019, Perşembe 08:36
Güzel de.. Planları ve uygulamayı kim yapacak? Diye sorunca.. Aslan payının çakal rantçılar sofrasından kalktığını net bir şekilde görebiliriz! Ama KAMU YARARI DA ORMAN YASASINI UZAKTAN SEYREDEBİLİR ELBET..?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha