Argos in Cappadocia Venedik Bienali’nde

Argos in Cappadocia Venedik Bienali’nde
14 Haziran 2018, 10:27
Doğuş Turizm otellerinden argos in Cappadocia,dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden, 16. Venedik Mimarlık Bienali’nde yer alıyor. argos in Cappadocia, Avrupa Kültür Komitesi’nin davetlisi olarak bienalde yer aldı...

Türkiye’nin en iyi kültürel miras oteli seçilen Mytha Hotel Anthology bünyesindeki argos in Cappadocia, ECC / Avrupa Kültür Komitesi’nin davetiyle, 16. Venedik Mimarlık Bienali‘nde yer alan Time Space Existence (Zaman, Mekân, Var Oluş) temalı sergi kapsamında, iki büyük posterle yer alıyor. Bienal, tersane alanındaki ana sergi ve kentin tamamına yayılan etkinliklerle, 25 Kasım 2018’e kadar sürecek.

Dünyanın en ünlü ve prestijli kültürel etkinlikleri arasına girmek üzere 1895’te başlayan Venedik Bienali, çağdaş eğilimleri araştırıp ön plana çıkarmak için sanat, mimari, sinema, dans, müzik ve tiyatro başlıkları altında sergiler ve etkinlikler organize ediyor. Mimarlık Bienali, 1988’den bu yana bağımsız bir etkinlik olarak düzenlenen ve dünyanın mimarlık eğilimlerine yön veren önemli organizasyonlardan biri olarak kabul ediliyor.

Uçhisar'ın yerel halk tarafından terk edilmiş eski yerleşim bölgesinde, Güvercinlik Vadisi'ne bakan yamaçta konumlanan argos in Cappadocia, 1996’dan beri süre gelen ve titizlikle yapılan restorasyonlar sonrası bölgede ve dünyada bir örnek oluşturuyor. Yok olmaya yüz tutmuş çeşitli tarih katmanlarını koruma prensiplerinden vazgeçmeksizin işlevsel hale getiren otel, bu konudaki başarısıyla dünya çapında pek çok ödüle sahip.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>