Araç kiralama devi resmen iflas etti

Araç kiralama devi resmen iflas etti
07 Kasım 2018, 09:37
Türkiye’nin önde gelen filo kiralama şirketlerinden Fleetcorp'un geçici konkordato sürecinden sonuç çıkmadı.

Bu yılın başından itibaren gerek kurdaki gerekse faizdeki artışın bir çok şirket gibi filo kiralama şirketini de zor durumda bırakacağı ve borçları sermayelerinin 50 katına ulaşmış olan bazı şirketlerin havlu atacağı konuşuluyordu. Uzun zamandır zorda olduğu ve piyasaya 2 milyar TL borcu olduğu söylenen araç kiralama devi Fleetcorp geçtiğimiz Eylül ayında konkordato talebiyle İstanbul Ticaret Mahkemesine başvurmuştu.

Başarıya ulaşma imkanı yok

Mahkeme Fleetcorp'a komiser heyeti atadı ve geçici mühlet verdi. Komiser heyeti, geçtiğimiz günlerde mahkemeye gönderdiği raporunda konkordato kararının çok geç alındığını belirterek, şirketin kısa sürede kara geçme ve konkordatonun başarıya ulaşma ihtimali olmadığını bildirdi. Komiser heyetinin raporu üzerine mahkeme Fleetcorp'un iflas ettiği kararına vardı. Mahkeme kararında şirketin borca batık olduğu konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını belirtti.

Mahkeme kararının ardından şirketin üzerine kayıtlı görünen 12 bin araçtan rehinli olanları alacaklılar satacak. Diğerlerini ise iflas masası satarak alacaklılara ödeme yapacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha